Vermaelen wciąż cieszy się zaufaniem Roberto Martíneza

Grzegorz Zioło

11 listopada 2017, 20:00

Mundo Deportivo

8 komentarzy

Ernesto Valverde i jego sztab zadecydowali, że Thomas Vermaelen będzie dopiero czwartym środkowym obrońcą w hierarchii drużyny w tym sezonie. Minuty, których brakuje mu w klubie, Belg zbiera podczas występów w zespole narodowym.

Trener Barcelony prawie w ogóle nie stawiał ostatnio na Vermaelena, w przeciwieństwie do Roberto Martíneza, selekcjonera reprezentacji Belgii. Obrońca Blaugrany rozegrał pełne 90 minut w trzech z pięciu meczów rozegranych przez Czerwone Diabły w tym sezonie.

Wielokrotnie komentowano, że największą przeszkodą dla gry Vermaelena w Barcelonie jest brak płynności występów, głównie z powodów zdrowotnych, ale w reprezentacji obrońca gra regularnie i prezentuje wysoki poziom.

Stoper Barcelony ma pewne miejsce na środku obrony w składzie Belgii i jeśli spojrzymy na dotychczasowe decyzje Roberto Martíneza, możemy przypuszczać, że niezależnie od tego, ile minut rozegra w Barcelonie, Vermaelen będzie miał miejsce w podstawowej jedenastce reprezentacji na Mundialu 2018. O ile oczywiście będą go omijały kontuzje. 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Należy mu się szansa . Pamiętamy wszyscy jego występy w Arsenalu.. Tylko te kontuzje.. ehh.
« Powrót do wszystkich komentarzy