Chorwacja jedną nogą na mundialu w Rosji

9 listopada 2017, 23:19

10 komentarzy

Chorwacja Ivana Rakiticia pokonała Grecję 4:1 w pierwszym meczu barażowym o awans do mistrzostw świata. Pomocnik Barcelony rozegrał pełne 90 minut.

Wynik spotkania otworzył już w 13. minucie Luka Modrić, który wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Karnezisa na Kaliniciu. W 19. minucie było już 2:0 dla gospodarzy. Niepilnowany Kalinić znakomicie znalazł się w polu karnym i nie miał problemu z umieszczeniem piłki w siatce. Grecy odpowiedzieli w 30. minucie, kiedy to Sokratis strzelił gola głową po dośrodkowaniu Fortunisa z rzutu rożnego. 180 sekund później Chorwaci zdobyli jednak trzecią bramkę. Autorem tego trafienia był Ivan Perisić.

W pierwszej połowie kibice obejrzeli aż cztery gole, druga część była natomiast spokojniejsza. Tuż po przerwie Chorwaci podwyższyli na 4:1 po kolejnym już w tym meczu nie najlepszym zachowaniu obrońców reprezentacji Grecji. Stafilidis za lekko podał piłkę klatką piersiową do swojego kolegi z zespołu, futbolówkę przejął Vrsaljko, a do siatki trafił Kramarić. Wynik nie zmienił się już do samego końca spotkania, mimo że Grecy mieli jeszcze dwie znakomite okazje po uderzeniach głową Mitroglou.

Dzięki wygranej 4:1 Chorwaci wypracowali znakomitą zaliczkę przed niedzielnym rewanżem w Atenach. Ivan Rakitić rozegrał dziś dobry mecz w środku pola, jednak został przyćmiony przez Lukę Modricia, który posłał wiele znakomitych podań i zanotował jedno ze swoich najlepszych spotkań w ostatnich miesiącach.

Modrić przyćmił rakticia ,no to ci niespodzianka xD

@socha: No taaa bo przecież Rakieta to słabiak, nigdy nie gra bardzo dobrych meczów ani ważnych goli, lepiej wychwalajmy Modricia... Więcej wiary w naszych zawodników, to że Real ma -8 pkt to akurat spora zasługa Modricia

@blaupk9: Dokładnie! To, że Luce wyszedł fantastycznie jeden mecz z kompletnie nieudolnymi rywalami, nie oznacza, że Rakitic jest nagle od niego mniej wartościowy. Swoją drogą - Chorwacja ma w składzie rozgrywających dwóch najlepszych klubów świata i świetną resztę składu, złożoną z zawodników prezentujących naprwdę wysoki poziom , grając w solidnych europejskich klubach. Jak to się stało, że muszą walczyć w barażach? Zastanawia mnie fenomen Islandii w ostatnich latach :)

@nadachu: Fenomen Islandii nie wziął się z niczego.Czytałem ,że w Islandii postawiono generalnie na zdrowie społeczeństwa a przede wszystkim na profilaktykę. Uznano ,że tylko aktywni i wysportowani obywatele mają szansę zachować zdrowie na długie lata. Stworzono program rozwoju ,pobudowano kilka dużych hal z klimatyzacją i sztuczną trawą i szkolą dzieci i młodzież na potęgę. Podobno co piąty Islandczyk gra w piłkę nożną ,wliczając noworodki i starców. To musiało przynieść efekty, dodatkowo naród ten słynie z zawziętości i do niczego nie trzeba ich motywować. Dla mnie są bohaterami, biorąc pod uwagę ,że jest ich raptem 330 tys. a awansowali na mundial bez baraży !

@OCZYmm: Byłem na Islandii rok temu, polecam każdemu :) co prawda piłkarzy nie widzialem ale świat natury jest tu niesamowity. Dodam że ograniczono tam również dostęp do alkoholu, w marketach jest jedynie piwo niskoprocentowe, "normalne" piwa , wina i wysokowyskokowe napoje są tylko w specjalnych sklepach których jest niewiele, może to również miało jakis wpływ na ich sukces. A i największy odsetek obcokrajowców stanowią Polacy, może to nasi ich podszkolili w futbolu :D