Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:00  ·  Presezon   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Ernesto Valverde: Piłkarze muszą przyzwyczaić się do tego, że czasem gra się mniej, a czasem więcej

 22 października 2017, 00:03

 Majerr

Źródło: Sport/Marca/AS

 38 komentarzy

Ernesto Valverde wziął udział w pomeczowej konferencji prasowej, na której przyznał, że zwycięstwo przeciwko Máladze nie było tak efektowne jak w innych spotkaniach.

– W pierwszej połowie rzeczywiście brakowało nam nieco odpowiedniego rytmu. Zmęczenie? Nie wiem, czy bardziej można mówić o zmęczeniu psychicznym, czy fizycznym, gdyż w ciągu tygodnia rozegraliśmy trzy spotkania. Na szczęście w drugiej połowie poprawiliśmy się i stworzyliśmy sobie więcej okazji do podwyższenia wyniku.

– Deulofeu potrafi siać zamęt w szeregach rywali, a dzisiaj nie robił tego tak bardzo jak w meczu z Olympiakosem. Oczekujemy jednak, że wniesie do zespołu jakość w pewnych elementach.

– W żaden sposób nie jestem zaniepokojony sytuacją Luisa Suáreza, ponieważ dla napastników najważniejsze jest znajdowanie się w sytuacjach bramkowych. Im więcej okazji zmarnuje, tym lepiej, ponieważ będzie to oznaczać, że zawsze dochodzi do sytuacji. Suárez rozegrał świetny mecz przeciwko Atlético i aktywnie uczestniczył w spotkaniu z Olympiakosem. Jego agresja w grze i ambicja przyniosą nam korzyści. Luis Suárez jest dla nas bezcenny. Nie widzę żadnego problemu.

– Mówiąc szczerze, niczego nie widziałem z wysokości ławki rezerwowych, jednak widząc, jak bardzo protestowali gracze Málagi, podejrzewam, że ta akcja musiała być bardzo wątpliwa.

– Iniesta ma się dobrze. Dzięki niemu kontrolujemy boiskowe wydarzenia. Styl gry zespołu jest jego stylem. Bierze udział w meczach i dzisiaj rozegrał pełne 90 minut. To dla nas ważny zawodnik i zobaczymy, jak będzie rozwijał się w trakcie sezonu.

– Liczymy na Lucasa Digne’a. Ostatnio zdobył bramkę. On i Alba są dla nas gwarancją jakości. Moim pierwszym wyborem jest Jordi, jednak Digne jest pewnym zawodnikiem pierwszej drużyny.

– Nie będę zaprzeczał, że Paco Alcácer nie ma wielu możliwości na występ. Sądziłem, że dzisiaj, po natłoku meczów, będzie mógł wnieść coś do drużyny. Wiemy, że to gracz, który porusza się w jednej linii z obroną rywala i sprawia, że zespół zdobywa bramki. Niestety nie mogą grać wszyscy zawodnicy. Piłkarze muszą przyzwyczaić się do tego, że czasem gra się mniej, a czasem więcej. Trzeba znosić frustrację, jaka może się pojawić. Widzę, że Paco dobrze trenuje.

Udostępnij:

Komentarze (38)

Gorące tematy