Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:00  ·  Presezon   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Guardiola: Gdy Messi dostawał piłkę, mogłem się zdrzemnąć

 17 października 2017, 18:57

 Dariusz Maruszczak

Źródło: Sport

 14 komentarzy

Pep Guardiola relaksował się na ławce rezerwowych, kiedy Messi otrzymywał piłkę. Wówczas mógł mieć pewność, że wszystko pójdzie dobrze. Takie wnioski można wyciągnąć po wypowiedziach trenera Manchesteru City w programie „Fiebre Maldini”.

– W czasie mojej pracy w Barcelonie, gdy Messi dostawał piłkę, spokojnie mogłem się zdrzemnąć. Tak to wyglądało. On decydował o wszystkim w pojedynkę. Jest najlepszym piłkarzem w historii – podkreślił Guardiola.

– Messi jest pięknem. Ma prawdziwy dar. Jest inteligentny, bardzo szybki, ma wspaniałą mentalność. Sprawia, że szkoleniowcy, którzy go trenują, stają się lepsi. Czyni lepszymi także swoich kolegów. Jest wyjątkowy, naprawdę wyjątkowy. Ma wszystko. Nie tylko zdolności fizyczne, ale także odpowiednią mentalność do rywalizacji, mentalność zwycięzcy. Wystarczy pomyśleć, że w ostatnich dziesięciu latach strzelał po 60-70 bramek na sezon. Jest nie do powstrzymania – komplementował Argentyńczyka Guardiola.

Według Pepa najważniejsze jest to, żeby Argentyńczyk był otoczony odpowiednimi osobami i dzięki temu mógł pokazać swoją najlepszą wersję. – Kiedy czuje się dobrze w swoim środowisku, kiedy czuje się szczęśliwy, wówczas jest nie do zatrzymania – powiedział trener Manchesteru City, który uważa, że żaden obecny piłkarz nie przypomina Messiego.

Guardiola został też zapytany, czy pewnego dnia Messi zagra w Premier League. – Byłoby wspaniale mieć go w Premier League, ale uważam, że powinien zakończyć karierę w Barcelonie.

Udostępnij:

Komentarze (14)

Gorące tematy