Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:00  ·  Presezon   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Edmilson: Piłkarze odchodzą, ale klub zostaje

 17 października 2017, 17:00

 Dariusz Maruszczak

Źródło: Sport

 1 komentarz

Były piłkarz Barcelony Edmilson wypowiedział się na temat odejścia Neymara do Paris Saint-Germain, trudności Leo Messiego w reprezentacji Argentyny i transferze Paulinho do Barcelony.

Odejście Neymara: „Dla klubu tak ważnego jak Barça strata tak utalentowanego piłkarza jak Neymar jest trudna. Myślę, że po jego odejściu więcej straciła Barça niż Neymar, ponieważ on był decydujący, skupiał na sobie wiele uwagi i otwierał przestrzenie dla innych. Barça straciła wspaniałego zawodnika o wielkich umiejętnościach. Jestem blisko jego rodziny, ale myślałem, że zostanie trochę dłużej w klubie. Taką podjął decyzję, ale życie toczy się dalej. Piłkarze odchodzą, a klub zostaje”.

Szatnia próbowała przekonać Neymara do pozostania w klubie: „Szatnia często nie wystarcza do przekonania piłkarza do pozostania w klubie. Dla ojca Neymara i Wagnera Ribeiro było to oczywiste i postanowili odejść. Życie Neymara toczy się dalej i mam nadzieję, że zdobędziemy mistrzostwo świata”.

Messi: „Jest najlepszy na świecie i gra na wysokim poziomie. Wciąż zdobywa bramki, a to jest ważne. Ma jeszcze kilka lat gry przed sobą”.

Argentyna: „Żeby wygrywać, trzeba grać dobrze. Jeśli to się nie zmieni… Są piłkarze, którzy w Hiszpanii nie grają w swoich klubach. Samemu Messiemu ciężko będzie zdobyć mistrzostwo świata. Czasem jednak mundial wygrywa drużyna, która nie przyjeżdża w roli faworyta”.

Paulinho: „Znam go z Corinthians. Miał złe przeżycia w Tottenhamie, potem trafił do Chin i wrócił do reprezentacji. W ostatnich meczach u Tite prezentował się bardzo dobrze. Jest bardzo silny fizycznie i bardzo pomoże Barcelonie w tym sezonie”.

Udostępnij:

Komentarze (1)

Gorące tematy