Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:05  ·  International Champions Cup TVP Sport   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Filipe Luis: Zawsze przypada mi rola rzeźnika, ale nie da się zatrzymać Messiego bez faulu

 12 października 2017, 14:04

 Łukasz Lewtak

Źródło: El Mundo

 17 komentarzy

Obrońca Atlético Madryt Filipe Luis udzielił wywiadu dla hiszpańskiego dziennika El Mundo  na dwa dni przed pojedynkiem jego zespołu z Barceloną. Brazylijczyk mówił m.in. o Gerardzie Piqué i Leo Messim.

Gerard Piqué: "Jestem jego fanem, mimo że często nie zgadzam się z tym, co mówi. Jest jednak odważny, tak jak Arbeloa. Oni nie boją się mówić tego, co myślą, nie chowają się. To postawa godna podziwu. Oby inni piłkarze byli tacy jak oni".

Leo Messi: "Jest tak dobry, że sam może wygrać La Ligę z przeciętnym zespołem, ale to nie jest przypadek Barçy. Barcelona jednak utrzymuje się na szczycie przez tyle lat dzięki niemu. Barça ma łatwość w ciągłym tworzeniu wewnętrznych konfliktów. Wydaje się, że to lubi. Messi jest jednak tak dobry, że podtrzymuje Barcelonę niezależnie od tego, co dzieje się wokół. Kiedy Messi albo Cristiano strzelają 50 goli, ludzie myślą, że obrońcy są słabi, ale kiedy ich nie ma, nikt nie jest w stanie zdobyć tyle bramek, a obrońcy są przecież ci sami... To bardzo trudne dla wszystkich innych i bardzo łatwe dla nich. Są na innym poziomie".

Ostra obrona przeciwko Messiemu: "Zagrałem przeciwko niemu ponad 30 razy i zawsze przypada mi rola rzeźnika, ale, będąc całkowicie szczerym, muszę powiedzieć, że nie da się zatrzymać Messiego w pojedynku jeden na jeden bez faulu. Kiedy Messi staje przede mną z piłką i jestem sam, to jeśli go nie sfauluję, nie pociągnę albo nie zrobię czegoś dziwnego, odbiorę mu piłkę raz na 20 przypadków. Muszę stosować inny rodzaj broni. Ja też jestem inteligentny i myślę o najlepszym sposobie na zatrzymanie go. Wiem, że nie lubi grać tyłem, że trzeba być ustawionym bardzo wysoko, kiedy przyjmuje piłkę. Muszę sprawić, by czuł się niewygodnie, ponieważ w przeciwnym wypadku jest zabójczy. Uważam, że dobrze wykonuję swoje zadanie, mimo że Messi zawsze strzela nam gole".

Udostępnij:

Komentarze (17)

Gorące tematy