Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:00  ·  Presezon   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Abel Ruiz zamierza zostać w Barcelonie

 12 października 2017, 12:00

 Dariusz Maruszczak

Źródło: Mundo Deportivo

 4 komentarze

Jak donosi Mundo Deportivo, obiecujący napastnik Barcelony B Abel Ruiz, który obecnie występuje w mistrzostwach świata do lat 17, w zasadzie zdecydował się już zostać w katalońskim klubie i nie wysłuchiwać ofert z innych drużyn. Ostatnio zainteresowany jego sprowadzeniem był Juventus, a wcześniej jego grę śledziły takie kluby jak Manchester City, Chelsea czy Arsenal.

Sport Italia informuje, że Juventus obserwuje Abela Ruiza od pojedynku z juvenilem A w UEFA Youth League. Dyrektor sportowy Starej Damy Fabio Paratici od tego czasu nie traci 17-latka z oczu i uważa, że jego transfer może być znakomitą okazją.

Kontrakt Abela Ruiza z Barceloną obowiązuje do 2019 roku, ale jak donosi Mundo Deportivo, klub chce negocjować warunki nowej umowy, aby na dłużej zapewnić sobie usługi młodego napastnika. Barça zamierza zaproponować mu lepsze warunki finansowe i zwiększyć klauzulę odstępnego, która obecnie wcale nie odstrasza klubów z Premier League i Juventusu.

Abel Ruiz jak na razie podąża drogą Carlesa Aleñi, który wolał zostać w zespole Barcelony w przeciwieństwie do Jordiego Mbouli i Érica Garcíi. Ci dwaj młodzi piłkarze odeszli odpowiedno do Monaco i Manchesteru City, licząc że w tych klubach będą mieli lepsze szanse na rozwój kariery, a także wyższe zarobki.

Barcelona ma poważny problem w odniesieniu do swoich wychowanków, ponieważ przepisy są przeciwko niej. Inne kluby mogą wykorzystać pracę Barçy z młodzieżą i skusić młodych piłkarzy obietnicami sportowymi i finansowymi. Klauzule są niskie, ponieważ w przeciwnym wypadku byłoby to uznawane przez FIFA za nadużycie.

Inne kluby La Ligi mają podobny problem. Młodych zawodników regularnie sprowadzają za bezcen zagraniczne drużyny, a zwłaszcza te z Premier League. Dlatego Barcelona od dawna rozmawia o tym problemie z FIFA, aby znaleźć pewne rozwiązania, które doprowadziłyby do zmian w obecnych przepisach, mogących obronić szkółki i kluby, które inwestują w młodzież.

Udostępnij:

Komentarze (4)

Gorące tematy