Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:00  ·  Presezon   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Mascherano zakończy karierę reprezentacyjną po mundialu w Rosji

 11 października 2017, 18:03

 Julia Cicha

Źródło: Mundo Deportivo

 33 komentarze

Javier Mascherano udzielił wypowiedzi dla mediów po zwycięstwie Argentyny z Ekwadorem w ostatnim meczu eliminacji do mistrzostw świata. Obrońca ogłosił datę zakończenia kariery reprezentacyjnej oraz wyraził swój podziw dla Leo Messiego.

− Trudno jest mówić o kimś tak wyjątkowym. Na pewno zapamiętamy go jako zawodnika innego niż wszyscy. On rządzi grą, nie da się go do nikogo porównać. W przyszłości musimy nie tylko cieszyć się grą, lecz także pomagać Leo. Ze względu na różne okoliczności byliśmy dzisiaj w podbramkowej sytuacji. Graliśmy, jakby to był finał. Piłka nożna ma to do siebie, że po minucie przegrywasz 0:1 i cały plan jest na nic. Pokazaliśmy charakter i odwróciliśmy losy spotkania – powiedział Argentyńczyk.

− Wiedzieliśmy, że dla wielu z nas przygoda z reprezentacją mogła się zakończyć. Dzięki Bogu tak się nie stało, mam nadzieję, że przeanalizujemy ostatnie trzy lata i odbudujemy argentyńską piłkę. Zawodnicy reprezentacji przeżyli bardzo wiele, nie stawiam się w roli ofiary, ale musimy przemyśleć minione wydarzenia ze względu na kolejne pokolenie piłkarzy. W pewnym momencie zakończymy karierę, jedni wcześniej, inni później. Mamy obowiązek zostawić coś dla tych, którzy przyjdą po nas – dodał gracz Barcelony. Następnie, zapytany o datę zakończenia kariery reprezentacyjnej, zapewnił: − chcę grać do mistrzostw świata. Jeśli mi się to uda, turniej w Rosji będzie moim ostatnim. Jestem zdecydowany.

Udostępnij:

Komentarze (33)

Gorące tematy