Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:00  ·  Presezon   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Ter Stegen: Niezależnie od tego, jak gra przeciwnik, zawsze znajdujemy rozwiązania

 24 września 2017, 10:00

 Łukasz Lewtak

Źródło: Sport

 14 komentarzy

Marc-André ter Stegen udzielił wypowiedzi dla mediów po zakończeniu meczu Barçy z Gironą. Niemiecki bramkarz podsumował przebieg spotkania oraz odniósł się do taktyki przeciwników.

Mecz: "Myślę, że zaczęśliśmy dość dobrze, byliśmy w dobrym rytmie i stopniowo coraz bardziej spychaliśmy rywali do defensywy. Dzięki temu mieliśmy więcej miejsca na boisku i potrafiliśmy to wykorzystać".

Jaka taktyka przeciwników jest najlepsza dla Barcelony?: "Nie powiem, która jest dla nas najlepsza. Girona zastosowała określoną taktykę, inni zamykają się nawet bardziej. Widziałem mecze takie jak ten z Málagą na Camp Nou w poprzednim sezonie, kiedy mieliśmy spore trudności, ponieważ przeciwnicy stosowali bardzo wysoki pressing. W spotkaniu z Gironą tak nie było. Niezależnie od tego, jak gra przeciwnik, zawsze znajdujemy rozwiązania. Jeśli gramy dobrze, możemy wychodzić środkiem lub skrzydłami".

Krycie indywidualne Messiego: "Trudno jest kryć Leo indywidualnie. Messi ma ogromną klasę i nie można wszystkiemu zapobiec. Kiedy ma piłkę, zawsze jest groźny".

Rotacje: "Wszyscy się rozumiemy. Trener ma swój system rotacji. Czeka nas wiele meczów i potrzebujemy wszystkich zawodników".

Udostępnij:

Komentarze (14)

Gorące tematy