Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:00  ·  Presezon   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Girona - Barca: przewidywane składy

 23 września 2017, 09:56

 Łukasz Lewtak

 51 komentarzy

Dziś o 20:45 FC Barcelona rozegra swój pierwszy oficjalny mecz na stadionie Montilivi przeciwko Gironie. Jaki skład wystawi na ten pojedynek Ernesto Valverde?

Swoje przewidywania przedstawiły Mundo Deportivo, Sport, Marca i AS. Co ciekawe wszystkie cztery dzienniki są niemal całkowicie zgodne co do tego, na jaki skład postawi Ernesto Valverde. Jedyna wątpliwość pojawia się na prawej stronie obrony. Ernesto Valverde nie powołał Nélsona Semedo i w związku z tym większość dzienników stawia na Sergiego Roberto. Jedynie AS uważa, że na prawej obronie wystąpi dziś Aleix Vidal.

Poza tym Mundo Deportivo, Sport, Marca i AS są zgodne - w drużynie Barcelony na boisku powinni się dziś pojawić ter Stegen, Piqué, Umtiti, Jordi Alba, Busquets, Iniesta, Rakitić, Messi, Luis Suárez i Denis Suárez.

Jeśli chodzi o zestawienie Girony, w bramce na pewno zobaczymy Gorkę Iraizoza. W trzyosobowej linii obrony powinni wystąpić Juanpe, Bernardo i Ramalho, choć Mundo Deportivo i Sport uważają, że zagra Alcala zamiast odpowiednio Juanpe i Ramalho. Warto zaznaczyć, że zdaniem katalońskich dzienników Girona wystąpi w ustawieniu 3-4-3, natomiast madryckie gazety stawiają na system 3-5-2. Aday i Maffeo mają być skrzydłowymi lub bocznymi obrońcami, w zależności od tego, czy zespół w danym momencie będzie się bronił, czy atakował. Granell i Pere Pons będą ustawieni na środku pomocy, z kolei Borja García ma pełnić fukcję "podwieszonego" napastnika lub zostać ustawiony na prawej stronie ataku. Pozostałymi napastnikami Girony w dzisiejszym spotkaniu mają być Portu i Stuani (zdaniem Mundo Deportivo i Sportu), Kayode i Stuani (zdaniem Marki) lub Portu i Kayode (według ASa).

Przewidywane składy wg Mundo Deportivo

Przewidywane składy według Sportu

Przewidywane składy wg Marki

Przewidywane składy według ASa

Girona: Iraizoz - Ramalho, Juanpe, Bernardo - Maffeo, Pere Pons, Granell, Aday, Borja García - Portu, Kayode.

FC Barcelona: ter Stegen - Aleix Vidal, Piqué, Umtiti, Jordi Alba - Busquets, Rakitić, Iniesta - Messi, Luis Suárez, Denis Suárez.

Udostępnij:

Komentarze (51)

Gorące tematy