Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:00  ·  Presezon   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Rakitić: To zwycięstwo da nam dużo pewności siebie

 12 września 2017, 23:35

 Dariusz Maruszczak

Źródło: Mundo Deportivo,AS,Sport

 18 komentarzy

Po zakończeniu meczu Barcelony z Juventusem Ivan Rakitić udzielił wywiadu, w którym podkreślił znaczenie rozpoczęcia rozgrywek od wygranej, zwłaszcza w obliczu zatrudnienia nowego trenera.

– To zawsze ważne i dobre, aby zacząć od zwycięstwa. Nie jest normalne, że Barcelona zmienia trenera. Pojawił się nowy pomysł, ale jesteśmy bardzo zadowoleni z tego jak wszystko układa się w ostatnich tygodniach i dzisiejsze zwycięstwo da nam dużo pewności siebie – powiedział Rakitić.

– Żeby rozegrać taką drugą połowę, wcześniej musieliśmy napracować się w pierwszej. Byliśmy wtedy drużyną dominującą i czekaliśmy na swoją szansę. Ostatecznie zdobyliśmy gola niemal równo z gwizdkiem arbitra oznaczającym koniec pierwszej połowy – stwierdził Chorwat.

Rakitić wypowiedział się również na temat swoich zadań, które są nieco inne po zmianach na prawym skrzydle Barcelony. – Trochę inaczej jest mieć skrzydłowego ustawionego wyżej niż Messiego. W pierwszym roku Luisa Enrique wygraliśmy wszystko z Leo na tej pozycji, ale najważniejsze jest, żeby grać drużynowo. Wtedy wszystko jest łatwiejsze. Jeśli będziemy prezentować się tak jak dziś, gdy złapaliśmy rytm, bardzo trudno będzie pokonać Barcelonę.

Udostępnij:

Komentarze (18)

Gorące tematy