Granero: Kiedy Piqué pokazał mi Messiego, myślałem, że sobie ze mnie żartuje

Julia Cicha

8 września 2017, 11:30

Mundo Deportivo

45 komentarzy

Esteban Granero udzielił wywiadu dla dziennika El País z okazji zbliżających się derbów Barcelony. Zawodnik Espanyolu wypowiedział się m.in. na temat okoliczności, w jakich poznał Leo Messiego.

− Obaj urodziliśmy się w 1987 roku, znam go, od kiedy mieliśmy po 15 lat. Pojechałem na turniej w Vila-Real razem z młodzieżową drużyną Realu. Mieszkaliśmy w tym samym hotelu co zawodnicy Barçy. Miałem dobre relacje z piłkarzami, których znałem z reprezentacji – Piqué, Markiem Valiente, Ceskiem… Spotkałem się z Piqué w hotelu. W tamtych czasach zawsze wygrywaliśmy z Barçą, ale wtedy powiedział mi: „w tym roku to my wygramy”. Odpowiedziałem, że nie ma mowy, na co on odparł: „tak, ponieważ mamy nowego świetnego gracza”. Zapytałem, którego, a Piqué wskazał małego chłopca przy basenie – wspomina Granero.

− Siedział na brzegu basenu z nogami w wodzie, był zamyślony. Piqué uwielbia żartować i myślałem, że mnie podpuszcza. Pomyślałem, że nie dość, że sobie ze mnie żartuje, to jeszcze drwi ze swojego kolegi. Wtedy po raz pierwszy zobaczyłem Messiego. Barcelona nas wtedy zmiażdżyła, wygrała 3:0. Messi był spektakularny, niziutki, ale bardzo silny. Prawdziwym szaleństwem był jego sposób prowadzenia piłki, miał ją przyklejoną do stopy, nie dało się jej odzyskać. Baliśmy się, do czego może dojść w przyszłości. Piętnaście lat później mierzę się z nim na boisku i myślę „cholera, on wciąż tu jest” – dodał zawodnik Espanyolu.

Granero pokusił się również o porównanie Messiego i Cristiano Ronaldo: − kiedy widzisz Messiego, on wydaje się jak zaczarowany. Widząc bramki Cristiano, myślisz, że stoi za nimi milion strzałów oddanych na treningach. Z kolei Messi po prostu był w okolicy i przyszło mu do głowy strzelić w samo okienko.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Bardzo fajny tekst. Czytając widziałem tego zamyślonego chłopca mączącego nogi w przyhotelowym basenie...
« Powrót do wszystkich komentarzy