Następny mecz:  Valladolid  -  Barcelona     ·  Sobota, 25 sierpnia 22:15  ·  2. kolejka La Liga Canal + Sport 2   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Samper: Miałem nadzieję, że zostanę, bo nie było naturalnego zmiennika na pozycję Busquetsa

 31 sierpnia 2017, 09:39

 Ola

Źródło: RAC1, Sport

 45 komentarzy

Sergi Samper na antenie RAC1 wypowiedział się na temat swojego wypożyczenia do UD Las Palmas. Piłkarz przyznał, że chciał zostać w Barcelonie, lecz nie było dla niego miejsca w kadrze.

– Miałem nadzieję, że zostanę, bo w drużynie nie było naturalnego zmiennika na pozycję Busquetsa. Valverde powiedział mi, że na mnie liczył, ale jest problem z miejscem w zespole, i odłożył plany co do mnie.

– Moją pierwszą opcją było zostanie w Barcelonie. Ciężko pracowałem latem i dobrze sobie radziłem w presezonie. Tym razem łatwiej mi było spakować walizki niż przed rokiem, ale zawsze trudno się odchodzi, kiedy się liczyło na pozostanie w klubie swojego życia. Trzeba to jednak zaakceptować.

– Przede wszystkim chciałem zostać w La Lidze i UD Las Palmas było najlepszą opcją. Mam bardzo charakterystyczny styl, styl Barçy, i myślę, że Las Palmas jest do niego przystosowany. Przerwa na mecze reprezentacji przyda mi się, aby przystosować się do nowej drużyny.

– W tej chwili nie myślę o powrocie. Chcę grać w Las Palmas i cieszyć się futbolem. Co ma być, to będzie.

– Być może trenerzy Barcelony nie stawiali bardzo na rezerwy i to sprawiło, że praktycznie nikt nie wskoczył do pierwszego zespołu.

Udostępnij:

Komentarze (45)

Gorące tematy