Następny mecz:  Valladolid  -  Barcelona     ·  Sobota, 25 sierpnia 22:15  ·  2. kolejka La Liga Canal + Sport 2   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Lekarz reprezentacji Urugwaju nie wyklucza występu Suáreza w meczu z Argentyną

 30 sierpnia 2017, 12:35

 Ola

Źródło: Sport

 9 komentarzy

Lekarz reprezentacji Urugwaju Alberto Pan nie wyklucza, że Luis Suárez będzie mógł wystąpić w najbliższym meczu z Argentyną, który odbędzie się 1 września o 1:00 w nocy czasu polskiego.

– Występu Suáreza nigdy bym nie wykluczył – stwierdził Pan na konferencji prasowej. Doktor podreślił, że Luisito, który we wtorek dotarł do Montevideo, wykonywał różne ćwiczenia mięśniowe oraz został poddany zabiegom fizjoterapeutycznym, a pod koniec treningu dołączył do kolegów  z zespołu i jego kolano „dobrze tolerowało” obciążenia.

– Jeszcze nie dokonaliśmy oceny potreningowej. Zależnie od tego, co zobaczymy, zaplanujemy mu pracę na jutro. Jeśli będzie tolerował wszystkie ćwiczenia wykonywane przez zespół i będzie pracował w sposób normalny bez żadnych przeszkód, to będzie wielki krok w kierunku powrotu do gry – wyjaśnił Pan.

Doktor powiedział, że Barcelona nie wysyłała żadnych petycji, by zawodnik nie grał. Lekarze reprezentacji Urugwaju skontaktują się także ze służbami medycznymi Barçy, aby podzielić się z nimi całą wiedzą na temat procesu powortu do zdrowia Suáreza. – Kompletne badania zostały wykonane w Barcelonie. Teraz planowane są obserwacje, aby ocenić, jak kolano znosi obciążenia w trakcie normalnej aktywności – wyjaśnił Pan.

Przypominamy, że Luis Suárez doznał kontuzji kolana 16 sierpnia w trakcie rewanżowego meczu o Superpuchar Hiszpanii z Realem Madryt  Początkowo zakładano, że będzie pauzował przez cztery tygodnie, ale zawodnik wraca do zdrowia w znacznie szybszym tempie.

Udostępnij:

Komentarze (9)

Gorące tematy