Lekarz reprezentacji Urugwaju nie wyklucza występu Suáreza w meczu z Argentyną

Ola

30 sierpnia 2017, 12:35

Sport

9 komentarzy

Lekarz reprezentacji Urugwaju Alberto Pan nie wyklucza, że Luis Suárez będzie mógł wystąpić w najbliższym meczu z Argentyną, który odbędzie się 1 września o 1:00 w nocy czasu polskiego.

– Występu Suáreza nigdy bym nie wykluczył – stwierdził Pan na konferencji prasowej. Doktor podreślił, że Luisito, który we wtorek dotarł do Montevideo, wykonywał różne ćwiczenia mięśniowe oraz został poddany zabiegom fizjoterapeutycznym, a pod koniec treningu dołączył do kolegów  z zespołu i jego kolano „dobrze tolerowało” obciążenia.

– Jeszcze nie dokonaliśmy oceny potreningowej. Zależnie od tego, co zobaczymy, zaplanujemy mu pracę na jutro. Jeśli będzie tolerował wszystkie ćwiczenia wykonywane przez zespół i będzie pracował w sposób normalny bez żadnych przeszkód, to będzie wielki krok w kierunku powrotu do gry – wyjaśnił Pan.

Doktor powiedział, że Barcelona nie wysyłała żadnych petycji, by zawodnik nie grał. Lekarze reprezentacji Urugwaju skontaktują się także ze służbami medycznymi Barçy, aby podzielić się z nimi całą wiedzą na temat procesu powortu do zdrowia Suáreza. – Kompletne badania zostały wykonane w Barcelonie. Teraz planowane są obserwacje, aby ocenić, jak kolano znosi obciążenia w trakcie normalnej aktywności – wyjaśnił Pan.

Przypominamy, że Luis Suárez doznał kontuzji kolana 16 sierpnia w trakcie rewanżowego meczu o Superpuchar Hiszpanii z Realem Madryt  Początkowo zakładano, że będzie pauzował przez cztery tygodnie, ale zawodnik wraca do zdrowia w znacznie szybszym tempie.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
Komentarz usunięty przez użytkownika

Nie musi grać w meczu repki i lepiej żeby nie grał, tylko jeszcze odpoczywał żeby być w pełni sił na mecz ligowy u boku Leo i Dembele :)

Oficjalnie! Luis Suarez przechodzi do Termalici-Bruk Niecieczy za 3 flaszki polskiej wódeczki!

Czyżby ból transferowy minął? xD

ci lekarze z Ameryki Południowej to cudotwórcy-uzdrowiciele, najpierw Cou plecy przestały boleć, teraz Luisito już zdrów.Może by tak Vermulena im podesłać

Oby nie wystąpił, przynajmniej większe szanse na zwycięstwo Leona. A Suarez zyska na zdrowiu.

Pan Doktor?^^

W Barcelonie nie gral przez kontuzje a w reprezentacji może grać. Cos mi to przypomina.

Żeby się to tylko nie odbiło ;/