Następny mecz:  Valladolid  -  Barcelona     ·  Sobota, 25 sierpnia 22:15  ·  2. kolejka La Liga Canal + Sport 2   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Iniesta: Po zamknięciu okna wszystko może być widziane inaczej

 26 sierpnia 2017, 21:49

 Ola

Źródło: AS

 21 komentarzy

Po meczu z Alavés Andrés Iniesta podkreślił, jak ważne było zdobycie kolejnych punktów oraz wypowiedział się na temat możliwych transferów.

Jak ocenisz nie tylko ten mecz, ale i fakt, ze Barça była w stanie wygrać dwa pierwsze spotkania, mimo że nie ma skompletowanej kadry i musi sobie radzić z pewnym szumem wokół drużyny?

Jednym z najważniejszych punktów w tego typu meczach jest wytrwałe naciskanie. Nie można rezygnować, jeśli piłka nie chce wpaść do bramki, czy nie ma sytuacji. Ostatecznie byliśmy skuteczni i możemy zabrać do Barcelony zwycięstwo, które był dla nas bardzo ważne przed przerwą na reprezentacje. Mogliśmy objąć prowadzenie po rzucie karnym w pierwszej połowie, ale Leo nie trafił. Potem zdołał zdobyć dwie bramki, które dały nam zwycięstwo. To dobra i ważna wygrana dla naszych interesów przed następnymi meczami.

Twoi koledzy podkreślili, że to zwycięstwo jest ważne w tym burzliwym dla klubu miesiącu. Jakie masz odczucia co do transferów, sądzisz, że pojawią się jeszcze dobre wzmocnienia, abyście mieli szanse aspirować do trofeów po raz kolejny?

Zobaczymy, jak będzie wyglądać kadra 31 sierpnia, bo są zawodnicy, którzy mogą przyjść, a inni mogą odejść. Po zamknięciu okna wszystko może być widziane inaczej, bo kadry będą już zamknięte i kluby będą wiedzieć, czego się trzymać. Kiedy jest taki szum wokół klubu, na zewnątrz jest głośno i to jest normalne, bo trzeba rozmawiać o wszystkim. Jednak musimy się skupić na swoim. Dzisiejszy mecz był ważny, ale dlatego, żebyśmy zyskali pewność. Teraz jedziemy na zgrupowania reprezentacji i kiedy wrócimy, będziemy się koncentrować na kolejnym meczu.

Udostępnij:

Komentarze (21)

Gorące tematy