Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:00  ·  Presezon   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Sky Sports: Barcelona zamierza zaoferować 138 milionów funtów za Coutinho

 23 sierpnia 2017, 11:35

 Dariusz Maruszczak

Źródło: Sky Sports, The Sun

 191 komentarzy

Jak donosi telewizja Sky Sports, Barcelona nie zamierza rezygnować z transferu Philippe Coutinho i dlatego ma złożyć kolejną, czwartą już ofertę za Brazylijczyka.

Według tych informacji Barça będzie chciała zapłacić Liverpoolowi 101 milionów funtów + 37 mln zmiennych, które byłyby związane z występami w Lidze Mistrzów. Tym samym Barcelona znacznie poprawiłaby swoją ofertę w porównaniu do poprzedniej, odrzuconej przez klub z Anfield propozycji. Doniesienia Sky Sports o kolejnej ofensywie transferowej za Coutinho potwierdza również dziennik The Sun, według którego bonusy uzależnione są od awansu do Ligi Mistrzów. Barcelona miałaby płacić Liverpoolowi około 9 milionów euro za każdy awans do tych rozgrywek w ciągu najbliższych czterech lat.

Opierając się na swoich hiszpańskich źródłach, Sky Sports podaje, że Coutinho nigdy nie był tak zdeterminowany, aby opuścić Liverpool, a Barcelona nie zamierza na tym etapie rezygnować z walki o jego sprowadzenie. Wygląda na to, że Katalończycy zrezygnowali z niemal pewnego transferu Jeana Michaëla Seriego, by w pełni skupić się na kupnie Coutinho.

Coutinho z powodu kontuzji pleców jeszcze nie zagrał w tym sezonie w barwach Liverpoolu. Jürgen Klopp przyznał, że Brazylijczyk znajduje się już w końcowej fazie rehabilitacji, ale zachorował i nie mógł trenować, przez co nie wystąpi w dzisiejszym meczu eliminacji Ligi Mistrzów z Hoffenheim. Zapytany o to, czy przywitałby z powrotem Coutinho w swoim składzie, Klopp odpowiedział: - Oczywiście. Jeśli pytasz mnie, czy wszystko jest w porządku między nim a mną, odpowiadam, że oczywiście. Tak. Absolutnie.

Udostępnij:

Komentarze (191)

Gorące tematy