Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:00  ·  Presezon   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Seri rozegra dziś swój ostatni mecz w barwach OGC Nice

 22 sierpnia 2017, 13:26

 Ola

Źródło: Mundo Deportivo, Sport

 135 komentarzy

Jean Michaël Seri rozegra dziś swój ostatni mecz na Allianz Riviera w Nicei przed przenosinami do Barçy. Oficjalna informacja o transferze pojawi się po tym spotkaniu, które będzie pożegnaniem pomocnika z kibicami OGC Nice.

Mundo Deportivo twierdzi, że spekulacje na temat nieważności klauzuli odstępnego w kontrakcie Seriego są nieprawdziwe i wciąż obowiązuje klauzula w wysokości 40 milionów euro. Tak czy inaczej, oba kluby od wczoraj prowadzą negocjacje. Jeśli strony nie dojdą do porozumienia, Barcelona opłaci klauzulę odstępnego. OGC Nice chce jednak skorzystać z okazji i nawiązać dobre relacje z katalońskim klubem. Jak pisze MD, nie wyklucza się też, że w operację zostanie włączony któryś z zawodników Barçy.

Klub z Nicei poprosił Barcelonę, aby Seri mógł wystąpić w dzisiejszym spotkaniu. Francuzi walczą o awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów z Napoli. Choć Włosi są znaczącym faworytem po zwycięstwie w pierwszym meczu, OGC Nice marzy o remontadzie, która z Serim na boisku jest dużo bardziej możliwa. Regulamin UEFA zezwala na występy w Lidze Mistrzów w barwach innego zespołu niż ten, z którym zawodnik rywalizował w eliminacjach do rozgrywek.

Władze francuskiej drużyny publicznie zapewniają, że pomocnik zostanie w zespole, ale tak naprawdę są świadome, iż wkrótce ich gwiazda zmieni klub. Agent zawodnika ostatnie dni spędził w stolicy Katalonii, dopinając szczegóły porozumienia z Barçą. Jak informuje MD, po dzisiejszym spotkaniu Seri zostanie zawodnikiem Barcelony. Według Sportu jego transfer jest dopięty na 90%.

Warto podkreślić, że pochodzący z Wybrzeża Kości Słoniowej Seri nie będzie zajmował w Barcelonie miejsca dla zawodnika spoza Unii Europejskiej. Na mocy Układu z Kotonu Iworyjczyk może grać w europejskim klubie na takich zasadach jak zawodnik ze Wspólnoty.

Udostępnij:

Komentarze (135)

Gorące tematy