Vermaelen zostanie w klubie w roli czwartego stopera?

Ola

21 sierpnia 2017, 22:07

Sport

88 komentarzy

Thomas Vermaelen ma duże szanse, by pozostać w Barcelonie w roli czwartego stopera. Jak informuje Sport, klub i piłkarz przyglądali się opcjom na rynku, ale do tej pory nie pojawiły się żadne konkrety, więc najprawdopodobniej 31 sierpnia Barça zarejestruje Belga.

Kataloński klub uważa, że Thomas Vermaelen może być przydatny, jeśli ominą go kontuzje, choć oczywiście przed nim w hierarchii znajdą się Piqué, Umtiti i Mascherano. Dodatkowo w styczniu do klubu może dołączyć Yerry Mina. Ostateczna decyzja jeszcze nie została podjęta, ale Barça pracuje już nad tą możliwością. Początkowym pomysłem było znalezienie Vermaelenowi nowego zespołu. Piłkarz był nawet bliski porozumienia się z kilkoma drużynami Premier League, ale warunki nie były korzystne dla Barçy. Valverde wolał sprowadzić nowego stopera i poprosił zarząd o ściągnięcie Inigo Martíneza, lecz w związku z niemożnością znalezienia klubu dla Vermaelena i kosztów związanych z transferem gracza Realu Sociedad zrezygnowano z tej operacji.

Barça przyznaje, że transfery z klubu są jeszcze trudniejsze do przeprowadzenia niż te do klubu. Piłkarze, którzy nie mają szans na grę, nie są zbyt chętni do opuszczenia Barcelony, a pojawiające się oferty też nie przekonują. Blaugrana będzie musiała jednak pożegnać się ze zbędnymi zawodnikami, aby zwolnić miejsce dla tych, którzy mają jeszcze przyjść. Vermaelen póki co zostanie w stolicy Katalonii, świadomy, że będzie miał bardzo mało okazji do gry w lidze i Lidze Mistrzów. Warto podkreślić, że część przygotowań do sezonu Belg spędził na leczeniu urazu.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

A czemu Marlon nie jest 4 obrońcą ?

@Deraxium: Bo Vermaelen grał w Arsenalu.
« Powrót do wszystkich komentarzy