Paulinho zostanie dziś zaprezentowany na Camp Nou

Dariusz Maruszczak

17 sierpnia 2017, 08:53

Mundo Deportivo

177 komentarzy

Paulinho wylądował wczoraj o 20:00 na lotnisku El Prat, a już dziś zostanie zaprezentowany jako nowy piłkarz Barcelony. Brazylijczyk oglądał mecz Barçy z Realem Madryt w pokoju hotelowym, gdzie zatrzymał się do czasu znalezienia sobie domu w stolicy Katalonii.

Dziś rano Paulinho pomyślnie przeszedł badania medyczne i o 12:45 podpisze kontrakt na Camp Nou w towarzystwie prezydenta FC Barcelony Josepa Marii Bartomeu.

Paulinho zwiąże się z Barçą na najbliższe cztery sezony, a jego zarobki będą wynosić pięć milionów euro rocznie. To zaledwie połowa kwoty, jaką 29-latek pobierał w Guangzhou Evergrande. Chiński klub na jego transferze zyska 40 milionów. Tyle właśnie wynosiła klauzula odejścia w kontrakcie Paulinho. Przez ponad miesiąc trwania negocjacji Barcelonie nie udało się zmniejszyć wymagań Guangzhou.

W Barcelonie grało wielu Brazylijczyków. Paulinho będzie trzydziestym przedstawicielem tej nacji w historii klubu. Pierwszym był Fausto Dos Santos w sezonie 1931/1932, a następnie barwy Barçy reprezentowali tacy piłkarze jak Evaristo de Macedo (1957-1962), Romario, Ronaldo, Rivaldo, Ronaldinho czy Neymar.

Poniżej przedstawiamy pełen plan dzisiejszej prezentacji Paulinho.

12:45 Podpisanie umowy w loży prezydenckiej im. Josepa Sunyola (w wydarzeniu nie będą mogli uczestniczyć dziennikarze, klub opublikuje zdjęcia z podpisania kontraktu w Barça TV i serwisie FTP OpenDrive)

13:15 Oficjalna prezentacja na trybunie południowej Camp Nou

13:45 Sesja zdjęciowa na murawie Camp Nou

14:15 Konferencja prasowa

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

W testach medycznych ostatnia nadzieja...

@barcelona1297: U nas testy nawet Verma przeszedł więc nie miej złudzeń.

@masik86: Ciężko się z Tobą nie zgodzić...
« Powrót do wszystkich komentarzy