MUN

• Czwartek, 27 lipca 01:35
  • FedEx Field
  • TVP Sport

FC Barcelona wygrała na FedEx Field w Waszyngtonie z Manchesterem United 1:0 w drugim meczu towarzyskim podczas presezonu 2017/18. Gola na wagę zwycięstwa strzelił dla Katalończyków Neymar w 31. minucie. Ernesto Valverde dał szansę gry niemal wszystkim swoim zawodnikom, wymieniając w przerwie cały skład oprócz bramkarza.

FC Barcelona rozpoczęła pojedynek z Manchesterem United w następującym składzie: Cillessen - Semedo, Mascherano, Umtiti, Jordi Alba - Busquets, Rakitić, Aleñá - Messi, Suárez, Neymar. Na ławce rezerwowych Barçy zasiedli Ortolá, Ezkieta, Douglas, Aleix Vidal, Marlon, Piqué, Vermaelen, Digne, Samper, Iniesta, Sergi Roberto, Denis, Arda Turan i Paco Alcácer. Z kolei Manchester United rozpoczął spotkanie w następującym zestawieniu: De Gea, Valencia, Smalling, Lindelof, Blind, Carrick, Pogba, Mkhitaryan, Rashford, Lingard, Lukaku.

Spotkanie na FedEx Field, które na żywo oglądało 80 162 widzów, zostało w pierwszej połowie zdominowane przez Barçę i jej ofensywne tridente. Pierwszą dogodną okazję mieli jednak zawodnicy United - w drugiej minucie Rashford dośrodkował z prawej strony boiska w pole karne Barcelony i gdyby Lukaku precyzyjniej wykończył akcję, angielski zespół objąłby prowadzenie. W 11. minucie Leo Messi trafił w słupek po strzale z dystansu, a chwilę później Rashford uciekł Jordiemu Albie i Barça uszła z życiem tylko dzięki świetnej interwencji Cillessena.

Jedyna bramka w tym spotkaniu padła w 31. minucie. Messi zagrał "w uliczkę" do Neymara, ten uciekł spod krycia Valencii w polu karnym i pokonał De Geę. Do końca pierwszej połowy Barça miała jeszcze dwie dobre okazje - najpierw piłka otarła się o poprzeczkę po uderzeniu Messiego z rzutu wolnego, a później De Gea popisał się znakomitą interwencję po woleju Luisa Suáreza.

W przerwie Ernesto Valverde wymienił wszystkich z wyjątkiem Cillessena. Na boisku pojawili się Aleix Vidal, Piqué, Vermaelen, Digne, Sergi Roberto, Iniesta, Denis, Arda, Munir i Alcácer. Z kolei José Mourinho dokonał pięciu zmian po upływie 45 minut, a następnie kolejnych trzech w trakcie trwania drugiej połowy. Po zmianie stron tempo gry spadło. W 66. minucie świetną okazję zmarnował Paco Alcácer, który uwolnił się spod opieki Bailly'ego, ale nie potrafił pokonać Romero. W doliczonym czasie piłkarze Manchesteru United domagali się jeszcze podyktowania rzutu karnego za zagranie piłki ręką przez Denisa Suáreza, jednak sędzia nie zdecydował się wskazać na jedenasty metr, uznając, że pomocnik nie wykonał ruchu ręką w kierunku piłki.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się więc skromnym zwycięstwem Barçy 1:0. Na MVP meczu został wybrany Jasper Cillessen, który był bardzo pewny, znakomicie grał nogami i popisał się kilkoma świetnymi interwencjami. Po dwóch jednobramkowych zwycięstwach z Juventusem i Manchesterem United teraz Barça zagra w Miami z Realem Madryt w nocy z soboty na niedzielę czasu polskiego. Będzie to ostatni mecz Blaugrany podczas amerykańskiego tournée.