Brazylijska prokuratura umorzyła wszystkie postępowania przeciwko Neymarowi i jego rodzinie

Ola

26 lipca 2017, 17:17

Mundo Deportivo

15 komentarzy

Neymar oraz jego rodzina otrzymali wspaniałą wiadomość. Kiedy zawodnik trenował razem z zespołem na murawie FedEx Areny, jego ojciec dowiedział się, że brazylijska prokuratura postanowiła umorzyć wszystkie prowadzone przeciwko nim postępowania w tym kraju i "odblokować" rodzinie zajęte na czas postępowania aktywa.

W maju tego roku Sąd Federalny Okręgu 3. odrzucił odwołanie prokuratury od wyroku sądu pierwszej instancji. Wczoraj sędzia sądu apelacyjnego Cecilia Mello podtrzymała tę decyzję i przychyliła się do argumentacji, że odwołanie może zostać wniesione tylko po przeprowadzeniu procesu administracyjnego, który nadal toczy się w Radzie Administracyjnej Apelacji Podatkowych (CARF - organ działający przy Ministerstwie Skarbu Państwa, zajmujący się m.in. apelacjami od wyroków sądów pierwszej instancji). Prokuratura postanowiła nie składać dalszych odwołań, a więc zapadł wyrok korzystny dla Neymara, jego ojca, prezydenta FC Barcelony Josepa Marii Bartomeu oraz byłego prezydenta Sandro Rosella we wszystkich postępowaniach, jakie były prowadzone przeciwko nim w Brazylii z powodu domniemanego unikania płacenia podatków i fałszowania dokumentów przy transferze zawodnika.

W odpowiedzi na tę informację ojciec Neymara opublikował komunikat za pośrednictwem rodzinnej spółki N&N: „z wielką radością przyjęliśmy wiadomość Ministerio Publico Federal o umorzeniu postępowania w sprawie o unikanie płacenia podatków. Proces jest oficjalnie zamknięty, co świadczy o zgodności z prawem wszystkich naszych działań. To były cztery lata bezpodstawnych oskarżeń, w trakcie których ja, moja rodzina i pracownicy moich spółek bardzo cierpieliśmy na wszystkie możliwe sposoby”.

„Mimo że wielu ludzi w to wątpi, jest sprawiedliwość w naszym kraju. Oskarżenie po oskarżeniu, jedno za drugim, były niszczone przez naszą obronę poprzez wyraźne wskazywanie, że nie jesteśmy winni Skarbowi Państwa ani centa. Mam nadzieję, że teraz będziemy mogli skupić się jedynie na pracy i że moja rodzina zazna spokoju, na jaki zasługuje”, czytamy dalej w liście podpisanym przez Neymara Seniora.

Pomimo tego zwycięstwa Neymar i jego ojciec jeszcze czekają na decyzję Rady Administracyjnej Apelacji Podatkowych. W zależności od rozwoju sytuacji w CARF prokuratura może wnieść akt oskarżenia przeciwko zawodnikowi w postępowaniu karnym. W marcu CARF częściowo przychylił się do odwołania Neymara, który rok wcześniej na mocy wyroku sądu w Rio de Janeiro musiał zapłacić 188,9 mln reali (ok. 51 mln euro) za zaległości podatkowe.

Warto podkreślić, że jednocześnie w Hiszpanii cały czas trwa proces w tzw. drugiej sprawie Neymara - firma DIS oskarża FC Barcelonę i rodzinę Neymara o sztuczne zaniżenie kwoty transferu piłkarza. W 2013 roku brazylijski fundusz inwestycyjny posiadał 40% praw do napastnika, gdy ten przechodził z Santosu do Barçy, i czuje się oszukany, ponieważ kataloński klub i ojciec zawodnika dokonywali operacji finansowych między sobą.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Pod.warunkiem.ze przejdzis do psg

Oho... Czyli już poszedł przelew od szejków
Złamanie regulaminu serwisu pkt. 9.3.5.

Same i nim i jego starym kłopoty pakować się
i wyjazd !!!!!!!!!!!!!!!!

I hala dzieci mają mordę zamkniętą. Pięknie, a to dopiero początek, bo pycha to ich drugie imię

szejki wplacily?:)))

przelew doszedl :D
konto usunięte

#Bartomeuposmarował
konto usunięte

A to ciekawe, akurat teraz w trakcie sagi przejścia Neya do PSG. Czyżby ......???? :/ :/

Bardzo dobra wiadomość, Neymar będzie mógł się skupić na graniu.

Ciekawe czemu akurat teraz?