Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:00  ·  Presezon   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Sandro Rosell przyznał, że przyjął pół miliona euro od Katarczyków

 17 lipca 2017, 17:00

 Łukasz Lewtak

Źródło: Sport

 27 komentarzy

Crónica Global dotarła do zeznań Sandro Rosella, jakie były prezydent FC Barcelony złożył 24 maja, po zatrzymaniu przez funkcjonariuszy Guardia Civil.

Rosell miał przyznać, że wziął pół miliona euro od Katarczyków w związku z wyborami organizatora mistrzostw świata w 2022 roku, jak również otrzymywał prowizje za sprzedaż praw audiowizualnych reprezentacji Brazylii.

Rosell miał stwierdzić, że jako osoba fizyczna, razem z amerykańską firmą IMG, rozpoczął przygotowywanie planu strategicznego dwa lata przed terminem wyboru organizatora mundialu w 2022 roku. Były prezydent Barçy miał za zadanie spotykać się z dyrektorami projektów komitetu i przygotowywać strategiczny plan działań. W ciągu dwóch lub trzech lat zarobił za to 500 00 euro, co, jak twierdzi, widnieje w jego deklaracji podatkowej za rok 2010. Rosell miał jednak stwierdzić, że nie może przedstawić żadnych dokumentów, ponieważ znajdują się one w Katarze, a on nie ma żadnych kopii.

Jeśli chodzi o miliony pozyskane z tytułu prowizji za organizację 24 meczów towarzyskich reprezentacji Brazylii, Rosell broni się, że negocjował umowę pomiędzy promotorem, firmą ISE, a Brazylijską Konfederacją Piłkarską (CBF), a później czuwał nad tym, aby spotkania doszły do skutku.

Rosell miał też przyznać, że początkowo nie uwzględnił tych dochodów w zeznaniu podatkowym, ale uregulował sytuację w 2013 roku, co według Crónica Global kosztowało go 1 400 000 euro.

Udostępnij:

Komentarze (27)

Gorące tematy