Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:00  ·  Presezon   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Sport: Neymar nie czuje się komfortowo w Barcelonie

 17 lipca 2017, 12:46

 Dariusz Maruszczak

Źródło: Sport

 129 komentarzy

Neymar lada moment rozpocznie swój piąty sezon w Barcelonie. Brazylijczyk był wraz z kilkoma piłkarzami Barçy obecny na prezentacji Rakutenu w Japonii, a potem wrócił do treningów z pierwszym zespołem. Jednak według dziennika Sport coś przeszkadza Neymarowi w katalońskim klubie. Część rodziny ma mu nawet doradzać, żeby jego pobyt w Barcelonie był czasowy, a nie stały, jak w przypadku Leo Messiego.

Każdego lata jest wielu chętnych na kupno Neymara, łącznie z Realem Madryt, ale ich starania zawsze kończą się niepowodzeniem. Teraz również nasiliło się zainteresowanie Brazylijczykiem, a Sport uważa, że 25-latek odczuwa niedosyt w kontekście pobytu w Barçy.

W piłce klubowej Neymar sięgnął już po wszystkie trofea. Brakuje mu tylko Złotej Piłki. Nigdy nie był nawet bliski sięgnięcia po tę nagrodę, ponieważ do tej pory nie udało mu się znaleźć w czołowej dwójce. Natomiast niektórzy członkowie rodziny Brazylijczyka mają zdaniem Sportu podpowiadać mu, że grając z Messim, ciągle będzie tylko drugi i zawsze będzie pozostawać w jego cieniu.

Według tych informacji Neymar po raz pierwszy od długiego czasu miał z większym zainteresowaniem wysłuchiwać ofert przychodzących od trenerów czy władz wielkich klubów. Wakacje w tym roku były wyjątkowo długie i Brazylijczyk miał czas na refleksję, a trzeba brać pod uwagę, że takie drużyny jak Manchester City, Manchester United, PSG czy nawet Real Madryt szukają nowych ikon. Gwiazd, które mogą pomóc im zdobywać trofea, ale także poprawić sprzedaż koszulek i wzmocnić międzynarodowy wizerunek klubu i jego nowoczesność.

Ponadto w ostatnim czasie Neymar unikał stanowczych wypowiedzi na temat swojej przyszłości. „Wszystko się może zdarzyć, kto wie, co się stanie jutro. Manchester? Tak… albo Eibar” – mówił Brazylijczyk.

Dowodów na próby sprowadzenia Neymara jest wiele. Kiedy we wrześniu 2016 roku mówiło się o zainteresowaniu PSG, Brazylijczyk przyznał, że doszło do pewnych kontaktów, a jego agent spotkał się z Nasserem Al-Khelaifim. Neymar otrzymał wtedy propozycję, dzięki której mógł zostać najlepiej opłacanym piłkarzem na świecie. W końcówce sezonu Sport donosił także o telefonach wykonanych przez José Mourinho do 25-latka w celu przekonania go do opuszczenia Barcelony i wypełnienia luki w Manchesterze United po odejściu Zlatana Ibrahimovicia.

Barcelona tymczasem uważa, że piłkarz jest szczęśliwy po tym, jak 21 października 2016 roku podpisał z klubem nowy kontrakt, który ma obowiązywać do 30 czerwca 2021. Na jego mocy Neymar zarabia 15 milionów euro rocznie, a jego klauzula odejścia wynosi 200 mln w tym roku, 222 mln w 2018 roku i 250 mln w ostatnich trzech latach obowiązywania umowy.

Ewentualne odejście z Barcelony takiego piłkarza jak Neymar nie byłoby więc łatwe z uwagi na gigantyczną kwotę, jaką musiałby wyłożyć na niego zainteresowany klub. Z drugiej strony mniej popularny Kylian Mbappe może zmienić zespół za około 130 milionów. Barça musi być zatem uważna.

Tagi:

Kadra

Neymar

Udostępnij:

Komentarze (129)

Gorące tematy