Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:00  ·  Presezon   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Barça B zaczyna jutro presezon

 16 lipca 2017, 21:34

 Julia Cicha

Źródło: Mundo Deportivo

 13 komentarzy

FC Barcelona rozważała utworzenie Barçy C, która miałaby być powiązana z którymś z klubów grających w Segunda División B. Byłoby to jedno z możliwych rozwiązań problemu zbyt dużej liczby zawodników, wśród których znajdują się piłkarze z kontraktem z rezerwami, gracze przechodzący z juvenilu oraz potencjalni nowi zawodnicy. Do utworzenia zespołu nie doszło, dlatego Gerard López rozpocznie presezon z przynajmniej 40 piłkarzami do dyspozycji.

Barça B wraca do Segunda División A, a na jutro zaplanowano początek presezonu. Po prezentacji oraz wspólnym śniadaniu sztab szkoleniowy przedstawi swój plan drużynie. W Barcelonie znajduje się już 25 zawodników, którzy we wtorek i środę przejdą badania medyczne, a w środę po południu wezmą udział w pierwszym treningu w Ciutat Esportiva. Na czwartek i piątek zaplanowano po dwa treningi dziennie, a po nich zespół uda się na pierwsze spotkania towarzyskie. 25 lipca zagra z L’Escalą, a 29 – z Peraladą.

Następnie do Barçy B dołączy piątka graczy, która miała przedłużone wakacje ze względu na różne zobowiązania. Wciąż zabraknie jednak piątki piłkarzy pracujących pod okiem Ernesto Valverde z pierwszą drużyną Barcelony. W sumie daje to aż 35 zawodników, a nie można zapominać o graczach kupionych tego lata. Potwierdzono już transfer Samu Araujo oraz Ruiza de Galarrety, Mariano Konyka, Mohy i Choco Lozano. Z wypożyczenia wracają Jokin Ezkieta i Juan Cámara. Z FC Barceloną B pożegnali się już Gumbau, Borja López, José Aurelio Suárez, Xevi i Perea. Z kolei Jordi Tur, Oriol Rey oraz Dani García nie otrzymali powołania do Barçy B po zakończeniu gry w juvenilu. Najbliżej opuszczenia rezerw jest obecnie Dani Romera, o którym mówi się w kontekście przejścia do Cadiz.

Zawodnicy rozpoczynający presezon 17 lipca:

Bramkarze: Varo, Josep Martínez, Jokin Ezkieta
Obrońcy: Martínez, Tarín, Moisés, Vilanova, Nili Perdomo, Santi Bueno, Dani Morer
Pomocnicy: Fali, Sarsanedas, Álex Carbonell, Kaptoum, Alasana, Oriol Busquets, Juan Cámara
Napastnicy: Marc Cardona, Alfaro, Abeledo, Paik, Rafa Mujica, Dani Romera, Carles Pérez, Abel Ruiz

Dołączą do kolegów 24 lipca:

Bramkarz: Sergi Puig
Obrońca: Quintillà
Napastnicy: Fati, Guillemenot i Lee

Trenują z pierwszym zespołem Barcelony:

Bramkarz: Ortolá
Obrońcy: Palencia, Cucurella
Pomocnicy: Aleñá, Vitinho

Udostępnij:

Komentarze (13)

Gorące tematy