Semedo: Jako dziecko bardzo podziwiałem Ronaldinho

Łukasz Lewtak

16 lipca 2017, 10:41

FCBarcelona.cat/Sport

38 komentarzy

Nélson Semedo udzielił krótkiego wywiadu dla Barça TV po tym, jak został zaprezentowany w roli nowego zawodnika FC Barcelony.

- Kiedy grałem na Playstation, zawsze wybierałem Barçę, ponieważ miała najlepszą drużynę na świecie. Teraz będę miał jeszcze więcej powodów, żeby ją wybierać - powiedział Portugalczyk.

- Jako dziecko bardzo podziwiałem Ronaldinho. Był jednym z moich ulubionych piłkarzy. Robił fantastyczne rzeczy i to miało duży wpływ na to, że stałem się fanem Barcelony - podkreślił Semedo.

- Grałem razem z Andre Gomesem w Benfice B, ale on awansował do pierwszego zespołu i potem spotkaliśmy się dopiero w reprezentacji. Podczas Pucharu Konfederacji powiedział mi, że Barça to wspaniały zespół, a piłkarze w szatni są jak rodzina. Podobało mi się wszystko, co mi opowiedział, i mam szczęście, że jestem w tej drużynie - zaznaczył 23-letni prawy obrońca, który pamięta występy innych swoich rodaków w Barcelonie: - pamiętam Figo, Deco, Couto... Wtedy jednak byłem mały i nie oglądałem zbyt dużo futbolu. Pamiętam też Vitora Baię i Simao.

- Jestem cichą osobą, ale potem staję się coraz bardziej pewny siebie. Lubię spędzać czas wolny z rodziną, pójść na spacer albo do kina. Dzięki Bogu miałem dobre dzieciństwo. Niczego mi nie brakowało. Mira-Sintra [położona ok. 30 km od Lizbony - przyp. red.] to przyjemne miejsce, niczym mała wioska. Prowadzi się tam rodzinne życie - powiedział Semedo o swoim życiu prywatnym.

- Jako piłkarz zostałem zarejestrowany w federacji w wieku 15 lat. Próbowałem zrobić to wcześniej, ale nie było to możliwe i zacząłem grać na ulicy. Kiedy miałem 15 lat, zobaczyły mnie władze Sintrense i tak zaczęła się moja kariera piłkarska. Obecnie niewiele zostało z tamtego Nélsona. Zacząłem jako pomocnik, ale lubiłem przechodzić do przodu i strzelać gole. Później zostałem prawym obrońcą - zakończył.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Tak jedziemy po tym Gomesie, a on nam Semedo załatwił ;) Szacun Andre!

@fcbarcafan19: no to mamy jego piersze udane zagranie w tym klubie :D jeszcze jakby odszedl to bym go za legende uznal :D

@Szklaner: A może lepiej ty odejdź z tej strony ?

@zxcvbnmasdqwe: jak sobie zyczysz o wielki panie

@Szklaner: Poprawiacie mi humor Panowie ;-)

@mart: Zawsze do usług ;)
« Powrót do wszystkich komentarzy