Nowa ankieta: Czy FC Barcelona powinna starać się sprowadzić Ceballosa?

Majerr

1 lipca 2017, 19:43

157 komentarzy

Jednym z najgorętszych tematów w ostatnich dniach jest ewentualny transfer Daniego Ceballosa na Camp Nou. Największe zainteresowanie usługami zawodnika Betisu mają wykazywać Real i Barça, choć niepochlebne wyrażanie się młodego pomocnika Verdiblancos w przeszłości o ludziach związanych z Barceloną może przesądzić o tym, że piłkarz ostatecznie zostanie skreślony z listy kandydatów do wzmocnienia zespołu Ernesto Valverde.

Dani Ceballos jest jedną z największych perełek hiszpańskiego futbolu młodzieżowego. Zawodnik Betisu potwierdził to na zakończonych wczoraj mistrzostwach Europy U21, na których otrzymał nagrodę dla MVP turnieju. Nie może dziwić zatem fakt, że w hiszpańskiej prasie pojawia się coraz więcej plotek i spekulacji łączących 20-latka z dwoma najsilniejszymi klubami Primera División.

O ile w przypadku Realu nie można mówić o żadnej większej polemice, o tyle w kwestii ewentualnego transferu do Barcelony pojawiają się pewne wątpliwości związane ze słusznością sprowadzenia Ceballosa na Camp Nou. Chodzi oczywiście o słynne już wiadomości, jakie nastoletni wówczas Ceballos zamieszczał na swoim koncie na Twitterze, a w których obraził przede wszystkim ludzi związanych z FC Barceloną.

Choć niemal wszystkie kontrowersyjne i nacechowane agresją komentarze i opinie zawodnika Betisu zostały opublikowane na wspomnianym portalu społecznościowym w 2012 roku, to dopiero trzy lata później w hiszpańskich mediach zaczęto przytaczać ich treść, tworząc tym samym zamieszanie wokół młodego piłkarza. Teraz, w obliczu ewentualnego transferu Ceballosa na Camp Nou, powraca się do wpisów chłopaka, który miał wówczas 14/15 lat.

Poniżej chcemy przedstawić Wam tłumaczenie wiadomości, jakie były zamieszczane przez Ceballosa w 2012 roku. Dzięki temu każdy z Was będzie mógł sam ocenić zachowanie andaluzyjskiego piłkarza i ustosunkować się do jego ewentualnego transferu do Barcelony.

"Dlaczego w obecnych czasach niektóre 14-letnie dziewczynki mają tak duże piersi? To od wstrzymywania oddechu podczas ssania?".

"W mojej dzielnicy nie trzeba było zdobywać hat-tricka, aby móc zabrać ze sobą piłkę do domu. Wystarczyło być cyganem".

"Bez wątpienia wydymałbym Carbonero, niech Iker się pieprzy, na pewno skurwiel ma króciutkiego kutasa".

Odnośnie finału Pucharu Króla z 2012 roku pomiędzy Athletikiem a Barceloną: „czuję zażenowanie z powodu okropnego wygwizdania hymnu Hiszpanii. Powinna spaść bomba na trybuny i zabić wszystkie katalońskie i baskijskie psy”.

Odnośnie zachowania Piqué i Fàbregasa, którzy świętowali zdobycie mistrzostwa Hiszpanii z flagą Katalonii: „nie macie wstydu robić sobie zdjęcia z flagą Katalonii. Wypad z kraju, Katalończycy”.

"Obrzydliwi Katalończycy, zgińcie już wszyscy".

W grudniu 2012 roku doszło do wymiany tweetów pomiędzy Gerardem Piqué a Danim Ceballosem. Piłkarz Barçy napisał: „kiedy ogląda się mecz w telewizji, wydaje się, że jest bardzo mało ludzi na Sánchez Pizjuán na spotkaniu Sevilla - Málaga. Derby Andaluzji zasługują na pełny stadion!”. Na te słowa zareagował zawodnik Betisu: „Piqué, zamknij się i nie wyrażaj swojej opinii o Andaluzji, gówniany katalońcu. Kibiców jest tylu, ilu powinno być”.

Obrońca Barcelony wyjaśniał też jedną ze swoich wcześniejszych wypowiedzi: „ten, kto odbiera te słowa jako zażalenie do Kordoby, nie zna mnie… Poziom intelektualny niektórych osób nie pozwala im na zrozumienie ironii…”. Ceballos odpowiedział krótkim: „twoich zmarłych”.

Choć absolutnie nie można w racjonalny sposób tłumaczyć wulgarnych wpisów Daniego Ceballosa, trzeba zwrócić uwagę na fakt, że w momencie ich pisania piłkarz miał zaledwie 14/15 lat. To właśnie w tym wieku młodzi ludzie często popełniają wiele błędów, których następnie żałują.

Mówiąc o wpisach Ceballosa, nie można jednak pominąć faktu, że zawodnik Betisu niejednokrotnie w ciepłych słowach wypowiadał się o Barcelonie czy Leo Messim. W 2015 roku AS przeprowadził wywiad-test z graczem Verdiblancos. Podczas niego Andaluzyjczyk wyznał, że chciałby otrzymać kiedyś autograf od Leo Messiego.

O pozytywnych komentarzach pod adresem Barçy informowały ostatnio hiszpańskie dzienniki, które zauważyły, że wpisy te zaczęły masowo znikać z konta piłkarza. Zaczęto spekulować, że Ceballos podpisze niedługo kontrakt z Realem, dlatego nie chce, aby na jego profilu fani Los Blancos mogli znaleźć treści, w których wychwalany jest odwieczny wróg klubu z Santiago Bernabéu.

Na naszym portalu toczyło się wiele dyskusji odnośnie Daniego Ceballosa i jego transferu na Camp Nou. Chcemy zapytać Was, czy FC Barcelona powinna starać się o sprowadzenie 20-letniego piłkarza Betisu. Chcielibyście, aby MVP młodzieżowych mistrzostw Europy zasilił szeregi drużyny Ernesto Valverde? A może uważacie, że nie ma tu dla niego miejsca z czysto sportowego punktu widzenia bądź też ze względu na jego dawne wpisy? Zachęcamy do oddania głosu w ankiecie i wzięcia udziału w dyskusji w komentarzach.

Ankieta

Czy FC Barcelona powinna starać się sprowadzić Ceballosa?

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Haha te wpisy są niezłe, nie no, każdy w młodym wieku popełnia błędy, może już dojrzał i zaczął racjonalnie myśleć, zmienił poglądy co do Katalonii... Ja bym nie odpuścił takiego utalentowanego piłkarza:)
« Powrót do wszystkich komentarzy