Trzech piłkarzy Barçy ma udać się do Japonii na prezentację umowy klubu z Rakutenem

Majerr

28 czerwca 2017, 15:40

Mundo Deportivo

12 komentarzy

16 listopada 2016 roku FC Barcelona poinformowała, że od przyszłego sezonu nowym głównym sponsorem klubu będzie Rakuten. Po sfinalizowaniu porozumienia w stolicy Katalonii nadszedł czas, aby do podobnego wydarzenia doszło w Japonii.

Po ogłoszeniu rozpoczęcia współpracy Barçy z Rakutenem właściciel japońskiego potentata z dziedziny e-commerce Hiroshi Mikitani przybył do stolicy Katalonii, aby oficjalnie podpisać dokumenty, na których swój podpis złożyli Josep Maria Bartomeu i Manel Arroyo. Podczas tego wydarzenia zabrakło graczy pierwszego zespołu.

Rakuten ustalił z Barçą, że po wejściu w życie umowy, tj. 1 lipca 2017 roku, w Japonii także dojdzie do prezentacji porozumienia osiągniętego przez obie strony. Teraz nadszedł czas na znalezienie odpowiedniego terminu. Japończycy oczekują, że razem z przedstawicielami Barcelony na tym wydarzeniu pojawi się trójka cracków drużyny Ernesto Valverde. Do tej pory potwierdzono jedynie, że do azjatyckiego kraju poleci Gerard Piqué, który jest przyjacielem Hiroshiego Mikitaniego. Właściciel Rakutenu oczekuje, że kataloński obrońca przybędzie w asyście Leo Messiego i kogoś z pozostałej dwójki członków tridente.

Obecnie w grę wchodzą dwa scenariusze związane z terminem organizacji wspomnianego wydarzenia. Pierwszy z nich zakłada, że prezentacja umowy odbędzie się między 3 a 9 lipca, czyli jeszcze przed rozpoczęciem presezonu. Problem tkwi natomiast w tym, że piłkarze Barçy będą jeszcze oficjalnie na przerwie wakacyjnej. W związku z tym bierze się pod uwagę możliwość wyboru drugiego terminu, który przypadłby na 13 lub 14 lipca. Biorąc pod uwagę fakt, że presezon rozpoczyna się 12 lipca, Ernesto Valverde już na samym początku straciłby na chwilę swoich trzech cracków. Mundo Deportivo zapewnia jednak, że w klubie panuje przekonanie, że nowy szkoleniowiec Barçy nie robiłby z tego powodu żadnych większych problemów.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Messi poleci na miesiac miodowy

Vermaelen, Gomes i Mathieu, najlepsza trójka z Barçy musi być obecna :D

Turan, Vermaelen i Deulofeu

Verratti, Bellerin i Dembele ;)

Pewnie Rakitić pojedzie ;)

Posłać im tam Masipa, Gomesa i Mathieu. Na coś się przydadzą.