Sprawa Messiego: Prokuratura zgadza się zamienić karę pozbawienia wolności na grzywnę

Majerr

23 czerwca 2017, 13:50

Sport

31 komentarzy

6 lipca informowaliśmy Was na łamach naszego portalu, że Leo Messi i jego ojciec Jorge zostali skazani na 21 miesięcy pozbawienia wolności za popełnienie przestępstw podatkowych. Dzisiaj czytamy z kolei o decyzji prokuratury, która zgodziła się zamienić karę więzienia na grzywnę.

Prokuratura zgadza się na to, aby nałożyć na Messiego i jego ojca karę grzywny, zamiast wysłać obu Argentyńczyków do więzienia. Decyzja prokuratorów jest podyktowana tym, że zawodnik Barçy i jego agent nigdy wcześniej nie byli w konflikcie z prawem.

Przypomnijmy, że w latach 2007-09 Jorge i Leo Messi uniknęli zapłacenia podatku od praw do wizerunku w wysokości 4,1 mln euro. Sąd orzekł o winie Argentyńczyków i skazał ich na 21 miesięcy pozbawienia wolności, jednak zgodnie z hiszpańskim prawem kara poniżej dwóch lat więzienia nie musi oznaczać, że skazany trafi za kratki.

Z katalońskiej prasy dowiemy się, że to prawnicy Messiego skierowali się do prokuratury z prośbą o zamianę kary pozbawienia wolności na grzywnę. Ostatecznie wyrażono zgodę na takie rozwiązanie, w związku z czym Leo Messi będzie zmuszony zapłacić 252 tys. euro, zaś jego ojciec - 180 tys. euro.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

To jest podejście pod sprawę Cristiano aby po wpłaceniu zaległej kasy Ronaldo nie musiał pojawiać się na ławie oskarżonych jak Leo. Kpina i dno i mam nadzieje ze Messi się na to nie zgodzi.

@FC1899Barca: Messi ma się nie zgodzić na propozycję o którą występowali JEGO prawnicy na JEGO prośbę? Czy ty nie masz przez przypadek na nazwisko Petru?
« Powrót do wszystkich komentarzy