Ofensywa Barçy po Dembele

Ola

5 czerwca 2017, 10:05

Mundo Deportivo

244 komentarze

Jak informuje Mundo Deportivo, Ousmane Dembele z Borussii Dortmund ponownie znalazł się w centrum zainteresowania Barcelony.

Robert Fernández brał pod uwagę transfer tego zawodnika już rok temu – miał być zmiennikiem tridente MSN. 20-latek jednak rozsądnie postanowił zdecydować się na klub, który pozwoli mu na regularną grę i rozwój. Dembele podziękował Robertowi za zainteresowanie i przyznał, że nie chce żyć w cieniu tridente.

Dembele postanowił przyjąć ofertę Borussii Dortmund. Thomas Tuchel oferował mu grę w pierwszym składzie i bycie ważna postacią ofensywnie grającej drużyny. W dodatku Dembele otrzymał pięcioletnią umowę i bardzo dobre zarobki. Francuz zaakceptował propozycję, ale wcześniej powiedział Robertowi Fernándezowi: „pewnego dnia zagram w Barcelonie”. Ten dzień może być już blisko.

Okolicznością, która sprzyja przenosinom Dembele na Camp Nou, jest odejście Tuchela z Borussii. Szkoleniowiec żył w napiętych stosunkach z władzami klubu, które pogłębiły jeszcze wydarzenia związane z atakiem na autobus drużyny. Tuchel nie chciał grać dzień po traumatycznych przeżyciach, jednak ostatecznie był do tego zmuszony i to przelało czarę goryczy. Pięć dni temu poinformował klub o odejściu. Z Borussią żegna się także jej najlepszy strzelec (Aubameyang) i to może być kolejny argument dla Dembele, by również zmienić otoczenie.

Do Barcelony dotarła informacja, że w obecnej sytuacji 20-latek gotowy jest przenieść się na Camp Nou. Barça zaczęła się nim ponownie interesować i w klubie uważa się, że transfer jest całkiem prawdopodobny. Wobec wątpliwości Gerarda Deulofeu, który nie odpowiada na ofertę Barçy, szanse na sprowadzenie gracza BVB wzrastają.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Nie przyszedł do nas, bo nie chciał grać w cieniu MSN. Wciąż byłby w ich cieniu, więc dlaczego miałby zmienić zdanie?
Chyba, że Valverde chce grać 4-2-3-1 i Dembele będzie grał na prawym skrzydle, a Messi na środku. To mogłoby wyglądać...super.

@MaFCB: Super to by wyglądało jeśli Messi biegałby więcej niż 5km na mecz ;)

@MaFCB: Byłoby fajnie, Messi ożywiłby pomoc. Tylko wtedy zarzad miałby gdzieś zakup klasowego pomocnika, bo przecież jest Messi.

@Kubusek^^: Ale wtedy potrzebowalibyśmy tylko zmiennika dla Busiego i Roberto. Oczywiście Veratti byłby lepszy i Roberto kiedyś na DM grał no.. słabo. Ale moim zdaniem Dwójka Busquets Roberto daje radę. Albo jak kupujemy z Borussi Dembele to i Wiegla, ale by był sztos :D
konto usunięte

@regatta52: Keita > Weigl
DM z BVB nigdy nie dogoni rozegraniem i strzałem Naby'iego.
« Powrót do wszystkich komentarzy