Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:00  ·  Presezon   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Palencia: Pierwsza drużyna? Jestem zawodnikiem klubu

 18 maja 2017, 19:15

 Ola

Źródło: Sport

 24 komentarze

Pojutrze Barçę B czeka pierwszy mecz barażowy z Cultural Leónesa o awans do Segunda División A. Na konferencji prasowej Sergi Palencia oraz Gerard Gumbau wypowiedzieli się na temat tego spotkania.

– Spadek to dla nas drzazga i naprawdę byłoby pięknie dla całej drużyny, gdybyśmy awansowali. Również dla takich zawodników jak Fali, którzy grali już w barażach, ale nie zdołali awansować. Powrót w takim składzie, w jakim spadliśmy z ligi, byłby czymś niesamowitym  – przyznał Palencia.

– Z drużyną Cultural nie radzimy sobie źle, lubimy zespoły, które idą z nami na wymianę ciosów. My też zdobywamy wiele bramek. To będzie dwumecz pełen gry ofensywnej i wszystko jest otwarte  – dodał obrońca.

Zapytany o swoją przyszłość, odpowiedział: – to nie jest temat, który teraz nas martwi. Porozmawiamy o tym później. Z pewnością, jeśli awansujemy i wszystko pójdzie dobrze, obie strony będą tam, gdzie chcą być.

Palencia odniósł się także do braku okazji do gry w pierwszej drużynie. – Jestem zawodnikiem klubu i skupiam się tylko na Cultural. To mnie martwi, o tym myślę każdego dnia – powiedział.

Na konferencji prasowej pojawił się także Gumbau. Pomocnik zapewnił, że gotów jest podejść do rzutu karnego, jeśli taki zostanie podyktowany w tym ważnym dwumeczu. – Jeśli będzie rzut karny, czuję się bardzo pewny siebie. Bez wahania do niego podejdę – stwierdził.

– To jasne, że chce się awansować, nikomu nie życzę spadku z ligi, to ciężki cios. Postaramy się wrócić tam, gdzie Barça B zasługuje, by grać – dodał.

Udostępnij:

Komentarze (24)

Gorące tematy