Luis Enrique: Andre Gomes wykorzystuje 30% swoich możliwości

Ola

26 kwietnia 2017, 22:35

AS

44 komentarze

Tuż po meczu z Osasuną trener Luis Enrique wypowiedział się dla stacji BeIn Sports, a następnie przeanalizował grę swojego zespołu na konferencji prasowej.

– Myślę, że to spotkanie było kompletne. Nastąpiły pozytywne okoliczności, a po tym, jak mecz otworzył się przy wyniku 2:1 przyspieszyliśmy i zamknęliśmy rywalizację. Zawodnicy, którzy grali mniej, mogą się wzmocnić i dobrze przygotować na koniec sezonu. Oczywiście, że po bramce Osasuny nastąpił najcięższy dla nas moment, bo rywale wrócili do gry i nigdy nie wiadomo, co się dalej mogło wydarzyć. Jednak gra pokazała, że zasłużyliśmy na wysokie zwycięstwo.

– Poza dwiema bramkami, a pierwsza była bardzo trudna do strzelenia, trzeba powiedzieć, że Andre ma ogromny potencjał. Mogę to mówić po tysiąckroć, chociaż się go bardzo krytykuje. Może grać na różnych pozycjach. Wykorzystuje 30% swoich możliwości. Wyobraźcie sobie, co by było, gdyby grał na 100%. Musi zanotować poprawę na poziomie emocjonalnym, ale jest w najlepszym klubie, aby to uczynić. Jest wobec siebie wymagający i odpowiedzialny, ma jakość.

– Bramka Mascherano cieszy mnie szczególnie. Jego kariera jest niesamowita i nie potrzebuje goli, to tylko anegdota. Jednak kibice się tego domagali. Myślę, że to była słuszna decyzja i było to idealne zwieńczenie meczu.

Konferencja prasowa

Odczucia: „Ważne jest to, że rozpoczęliśmy solidnie przeciwko drużynie, która zostawiała nam mało miejsca. Dzięki cierpliwości i wymianie piłki stwarzaliśmy sobie przestrzeń. Mając Messiego, wszystko jest prostsze. Zawsze jest pozytywne to, że zawodnicy i drużyna są wzmocnieni. Musimy być świadomi, jak dotarliśmy do tego momentu”.

Real Madryt: „Nie obejrzę ani minuty ich meczu”.

Mascherano: „To, że taki zawodnik jak on potrzebował tyle czasu, by zdobyć bramkę w Barcelonie, jest tylko anegdotą. Trybuna wspierająca piłkarzy domagała się, by strzelał. To był pozytywny akcent meczu. On nadal będzie dawał z siebie to, co najlepsze, w reprezentacji już wcześniej zdobywał bramki”.

Monchi: „Przed nim interesujące wyzwanie w klubie na dobrym poziomie. Będą od niego wiele wymagać, oby mógł powalczyć o Scudetto”.

Trzymanie kciuków za Málagę w ostatniej kolejce: „Gdyby babcia miała wąsy, to by była dziadkiem”.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Super mecz całej drużyny bo zdarzało się nam ostatnio nawet z ogórkami męczyć, bez urazy dla przeciwnika. Jak juz pisalem w marcu, licze że Andre Gomes w końcu odpali i może na Bernabeu się zaczęło a po dzisiaj chłopak jeszcze bardziej nabierze pewności siebie, no i zaczął w końcu grać skutecznie do przodu! Brawo Barca!
« Powrót do wszystkich komentarzy