• André Gomes 30', 56'
  • Paco Alcacer 64', 86'
  • Javier Mascherano 67' (k.)
  • 48' Roberto Torres

Grająca sennym rytmem i w połowicznie rezerwowym składzie Barcelona pokonała niemal pewną już spadku Osasunę 7:1 po bramkach Messiego (dwóch), Paco Alcácera (dwóch), Andre Gomesa (dwóch) oraz Javiera Mascherano. Honorowe trafienie dla gości zaliczył Roberto Torres.

Luis Enrique mając na względzie spore natężenie spotkań w ostatnich tygodniach oraz chęć powalczenia o mistrzostwo Hiszpanii w ostatnich czterech kolejkach postanowił nieco porotować składem i dać szansę zmiennikom. Na ławce usiedli między innymi Sergi Roberto, Andrés Iniesta czy Jordi Alba. Tę samą decyzję w obliczu rychłego spadku oraz wątpliwej możliwości zwycięstwa na Camp Nou podjął trener Osasuny, w związku z czym od pierwszych minut oglądaliśmy widowisko na dość przeciętnym poziomie. Barça dominowała w grze piłką (co było do przewidzenia) i po 12 minutach wyszła na prowadzenie za sprawą Leo Messiego. Argentyńczyk przejął niedokładne podanie do tyłu gracza Osasuny, popędził z piłką w stronę bramki i delikatnie podciął ją obok bramkarza rywali. Uspokojona po pierwszym golu Barça nie forsowała tempa i cierpliwie rozgrywała piłkę, nie dając gościom z Navarry szans nawet na wyjście z kontrą. Na kolejne trafienie musieliśmy czekać aż 18 minut - po niskim dośrodkowaniu Rakiticia z prawej strony z pierwszej piłki uderzył stojący w polu karnym Andre Gomes i mieliśmy 2:0. Taki też wynik utrzymał się już do końca pierwszej części spotkania.

Druga połowa rozpoczęła się od zaskoczenia - Osasuna dostała rzut wolny w okolicach 20. metra, pięknym uderzeniem popisał się Roberto Torres i było 2:1. Konsternacja na trybunach Camp Nou - czyżby drużyna na własne życzenie chciała zafundować swoim kibicom nerwy? Jeśli ktokolwiek miał jakieś wątpliwości, szybko zostały one rozwiane. Już w 57. minucie po rzucie rożnym w słupek trafił Gerard Piqué, a jego strzal dobił Andre Gomes, zdobywając swojego drugiego gola i otwierając worek z bramkami. Potem sprawy potoczyły się bardzo szybko: w 61. minucie po rajdzie w swoim stylu środkiem pola i strzale zza pola karnego kolejne trafienie zanotował Messi. Nie minęły kolejne trzy minuty, a było 5:1 - tym razem w polu karnym znalazł się Paco Alcácer po podaniu Ardy Turana. Chwilę później w polu karnym sfaulowany został Denis Suárez. Do uderzenia już szykował się Ivan Rakitić (Messi chwilę wcześniej opuścił plac gry), ale po chwili namysłu spojrzał w stronę... Javiera Mascherano. Popularny Jefecito mimo siedmiu lat spędzonych na Camp Nou nie mógł pochwalić się jeszcze trafieniem w barwach Blaugrany. Masche podszedł więc do piłki i precyzyjnym strzałem pod poprzeczkę zaliczył swoje debiutanckie trafienie w Barçy. Przy prowadzeniu 6:1 Barça wyraźnie zwolniła, mając na względzie zbliżające się spotkania w lidze i... litość dla wyraźnie słabszego rywala. Do końca meczu Blaugrana przyspieszyła tylko raz i zakończyło się to... kolejnym golem. Lukę w obronie Osasuny prostopadłym podaniem znalazł Denis Suárez, do piłki doszedł Paco, minął bramkarza i ustalił wynik na 7:1 pakując piłkę do pustej bramki.

Nie był to mecz, który wspominać będziemy latami. Barça gładko i przyjemnie rozprawiła się z rywalem, sprawiając przy okazji niemały prezent Javierowi Mascherano, który zaliczył swe debiutanckie trafienie w jej barwach. Są jednak inne rzeczy, które mogą cieszyć: gole Andre Gomesa i Paco, które mogą pomóc im nabrać pewności siebie, pozytywne nastawienie całej drużyny, która po wygranej w Klasyku ponownie uwierzyła w możliwość walki z Realem o tytuł na ostatniej prostej oraz wciąż wysoka forma Leo Messiego, który nawet grając na 25% możliwości z dziecinną łatwością zdobył dwa gole. Już w niedzielę Barçę czekają "wyjazdowe" derby z Espanyolem. Zgodnie z dewizą "róbmy swoje", Leo i spółka powinni wygrać wszystkie mecze do końca rozgrywek. Tylko w ten sposób przy jakimkolwiek potknięciu Realu mozliwe będzie zdobycie kolejnego tytuły mistrzowskiego.

Mecz Betis - Barcelona możesz obejrzeć w serwisie Canal+ online.

Osasuna- ulubiona ofiara Mascherano ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Na marginesie meczu:
Będzie wideo weryfikacja na mistrzostwach świata w Rosji ! Infantino podjął decyzję!

Andre strzelił dwie bramki i zaczął grać na takim luzie...

Ciekawostka: Wszystkie bramki Mascherano jakie strzelił dla Barcelony były z karnego.

Można umierać jak już Masche gola strzelił

Fajnie jest widzieć Lucasa i Denisa w składzie. Obaj niech udowodnią że są ważni w drużynie, a zwłaszcza Denis

Podania Denisa pokazuja jego wizje gry. Brakuje mu minut ale jest swietny

CIEKAWOSTKA: Barcelona nie przegrała nigdy meczu, kiedy bramkę zdobył Javier Mascherano. Strzelcu bramki, serdecznie Gratulujemy!

Jeszcze 3 gole Paco i zrówna się golami z Benzemą w tym ligowym sezonie xD

Nagrodźmy Javiera! Dajmy mu wszyscy w pomeczowych ocenach 10 i tytuł motm. Zasługuje Javier na to!

Szkoda że zmiennicy odblokowali się dopiero pod koniec sezonu :)

Jakby mi ktoś powiedział ze w jednym meczu gola strzeli Paco Gomes i Masche to bym go wysmial.

Rakitić szacun :)

Aż jakoś człowiekowi milej się zrobiło po tym golu.

Kim jesteś i co zrobiłeś z Andre Gomesem?

@jakubp: Jak mawia klasyk "lepiej późno niż wcale".

''Czasem oglądając mecze w Eleven mam wrażenie, że komentatorzy spotkali się obejrzeć mecz i pogadać o piłce, a nie relacjonować wydarzenia.'' Też tak uważam. :)

Andre Gomes man of the match. Jak to przejdzie przez gardło oceniającym?

Gomes jest młodym zawodnikiem nie oczekujmy , że w 1 sezonie wystrzeli zgra się niewiadomo jak... Moim zdaniem pasuje mu dać szansę aby się rozwijał :)

Żeby mu te zmiany tylkiem nie wyszly

Remonada z PSG
500goli Messiego
3-2 w El Clasico
TO NIC
w porównaniu z bramką Mascherano ;) XDDDD

Osasuna jedna z ulubionych ofiar Andre Gomesa.

Kibice na Camp Nou: ''Andre Gomes ole'' :))

gruby jak zwykle beke cisnie na lawce :D

O co Wam chodzi z Gomesem? Jest dziś jednym z najlepszych na boisku, nie traci głupio piłek, strzelił bramkę, ładnie wybiega za obronę, a i tak znajdzie się banda malkontentów, którzy stwierdzą, że za słaby. Trzymam kciuki za tego typa, tak samo jak za resztę drużyny. Może i będzie niewypałem, ale jeśli dalej się tak będzie rozwijać to będzie dobrze. Porównując to co gra teraz do jego gry z początku sezonu to jest dobrze ;)

moze marudze, ale moim zdaniem znowu za duzo rotacji na raz- rotacja powinna polegac na stalej wymianie 2-3 pilkarzy, a nie na wymianie polowy skladu i wiecej

@guetta256: A Higuain nie potrafi

Trzy DUBLETY i gol Mascherano. O takich meczach jak ten, mówi się "Mały, WIELKI mecz".

Mam dziwne przeczucie iz dzisiejszy gol Mascherano zwiastuje iz to jego ostatni sezon z nami :-(

Ale widać po reakcji jak gościu tego potrzebował !! Nawet Messi mu coś tam powiedział i poklepał z uznaniem, więc plotki jakoby miał go dość chyba też są przesadzone ;)

W końcu mamy dobrą ławkę haha :D

Andre Gomes goooooooooooooooooool Brawo.

A ja nadal naprawdę wierzę że Andre Gomes w końcu odpali :)

Bardzo dobry mecz poza początkiem drugiej połowy. 7 bramek mówi samo za siebie (bez względu na klasę rywala) Obawiałem się tego meczu bo wiemy, że ranne „zwierze” potrafi być naprawdę niebezpieczne, ale na szczęście wszystko poszło gładko i mamy psychiczną przewagę nad RM co się liczy ! Co do strzelców Paco rośnie z minuty na minutę z każdego przebiegniętego metra, Messi jak to Messi One Man Army ! Jako naczelny „hejter” Andre Drewno Gomesa pierwszy raz pochwaliłem go po El Clasico, dziś również zagrał bardzo dobrze więc warunkowo zawieszam mu przydomek „Drewno” ale bez szaleństw :) No i Jefecito gol no i super ale czuję, że to pożegnanie z nami niestety, złamał postanowienie o bramce z akcji i czuję, że to znaczy adios amigos ! oby nie ale wracając do meczu mocne 8/10 !!, a no i stracony gol, ale tracić takie gole to żaden wstyd, fantastyczne uderzenie zawodnika Oasasuny ! Teraz byle dalej zdobywać 3pkt i liczyć na wtopę Realu !! Vamos Barca !!

Skoro każdy po dwie bramki to Javier... Wiesz co robić...

Gdyby to Messi strzelił to by była gadka, że poezja, a tak wina Ter Stegena. Typowe...

A tak się niektórzy bali tego meczu przed jego startem :) Lucho bardzo dobrze tym razem zrobił, jeszcze jeden gol i nawet Messiego można by zdjąć i dać Aleni pograć.

Pokaż mi swą ławke rezerwową a powiem Ci czy masz szansę na mistrzostwo XD

Koniec! :D Co za mecz, brawa dla naszych :) VeB!!!

Ja już wszystko widziałem. Mogę umrzec:)

No to Leo po złotego buta podąża ;)
Należy mu się !

Cholera widze ,że rezerwowy skład Realu jest dużo lepszy niż pierwszy.
Trzeba czekać aż ten łysy łeb znowu postawi na ,,najlepszych" ze swoimBenzemą na szpicy ,wtedy jest szansa na strate punktów.

Jeszcze 498 i dogoni Leo!

Suarez coś by przegryzl

Redakcjo... Dajcie na główne zdjęcie Masche. Zasłużył na to!

Wkurw***** mnie komentarze na gomesa.Ile można.Nie zauważyliście że jak zaczął grac na skrzydłach nagle się otworzył ? Ludzie ogar juz chyba znalazl swoja pozycje andre

Co ten Andre dzisiaj gra to ja nie mam pytań.
Oby to było jego przełomowe spotkanie.

Piękna piłka od Denisa ! Oby więcej takich.

@Paulo1982: Twój komentarz to kpina :)

To my jednak mamy lawke xd

Ten mecz pokazuje, że mamy zawodników, którzy mogą w przyszłości pełnić ważną rolę w Barcelonie. Mowa tutaj o Lucasu Digne, Andre Gomesie, Denisie Suarezie oraz Paco Alcacerze. Jedyne czego potrzebuję, to pewności siebie. Widać, że z każdym meczem wyglądają coraz lepiej :)