Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:00  ·  Presezon   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Powody, dla których Iniesta nie podpisał jeszcze nowego kontraktu

 20 kwietnia 2017, 11:28

 Dariusz Maruszczak

Źródło: AS

 45 komentarzy

Przyszłość Andrésa Iniesty wciąż jest nieznana. Pomocnik chce zakończyć swoją karierę w Barcelonie, ale nie za wszelką cenę. Do końca kontraktu Iniesty pozostał już tylko rok i Hiszpan jeszcze nie zdecydował się go przedłużyć. Jak podaje Cadena SER, są dwa wyjaśnienia wątpliwości 32-latka.

Przede wszystkim Iniesta czeka na poznanie planów dyrekcji sportowej. Chce wiedzieć, jaka będzie koncepcja na przyszły sezon i kto zostanie nowym trenerem Barçy. Każdy szkoleniowiec ma swoje pomysły, a nie wiadomo, czy następcą Luisa Enrique zostanie Juan Carlos Unzué, Jorge Sampaoli, Ernesto Valverde, Eusebio Sacristán, czy ktoś inny.

Iniesta czuje się podstawowym piłkarzem, ale chciałby otrzymywać więcej szans na grę niż w obecnych rozgrywkach (1838 minut). Pod względem czasu spędzonego na boisku jest w klubie dopiero na trzynastym miejscu, tuż za Andre Gomesem, który nie rozgrywa najlepszego sezonu.

Kapitan Barcelony chce się czuć przydatny i wie, że może mieć większy wpływ na grę drużyny niż obecnie. Stąd też na ostatnich konferencjach prasowych nie był pewny swojej przyszłości w Barçy. „Zobaczymy pod koniec sezonu” – mówił przed meczem rewanżowym z Juventusem.

Drugi powód, przez który nie zaakceptował jeszcze propozycji Barcelony, dotyczy kwestii finansowych. Jego kontrakt miał być odnawiany co dwanaście miesięcy aż do 2020 roku, ale ta klauzula nie jest już aktywna. Obecna oferta Barçy jest niewystarczająca, chociaż klub z pewnością ją poprawi, aby zatrzymać jeden ze swoich symboli.

Z tych względów wydaje się, że na podpisanie kontraktu przez Iniestę trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Chociaż jeżeli klub podwyższy swoją propozycję i zatrudni trenera, który będzie liczył na 32-latka, nie powinno być trudności z dojściem do porozumienia.

Udostępnij:

Komentarze (45)

Gorące tematy