Barça przebiegła 5,5 km mniej niż w Paryżu

Majerr

12 kwietnia 2017, 11:30

Mundo Deportivo

93 komentarze

Mecz na Juventus Stadium był kolejnym spotkaniem, o którym barcelonismo chciałoby jak najszybciej zapomnieć. W starciu z mistrzem Włoch powróciły stare demony z Paryża dotyczące braku intensywności i odpowiedniego zaangażowania wymaganych w rywalizacji na poziomie ćwierćfinałów Ligi Mistrzów.

Nie ulega wątpliwości, że rozczarowująca postawa Barçy na Juventus Stadium znajduje swoje odzwierciedlenie w statystyce liczby pokonanych kilometrów. Gracze Starej Damy wykazali się znacznie większym zaangażowaniem, przebiegając ponad dziewięć kilometrów więcej od podopiecznych Luisa Enrique. Mistrzowie Włoch pokonali we wczorajszym meczu 108,7 km, zaś Katalończycy nie dobili nawet do granicy 100 km, przebiegając tylko 99,6 km.

W przypadku takiego wyniku można by mówić o wypadku przy pracy bądź złym dniu graczy Barçy, jednak nie jest to pierwszy raz, kiedy gracze Enrique grają ze znacznie mniejszą intensywnością od swoich rywali. Aby uzmysłowić sobie, jak zła była postawa Barcelony w Turynie, wystarczy powiedzieć, że wczoraj Katalończycy pokonali 5,5 km mniej niż w meczu na Parc des Princes. Wówczas gracze Blaugrany pokonali 105,1 km, a zawodnicy PSG przebiegli 113,2 km.

Te statystyki mówią same za siebie. To do nich odniósł się na pomeczowej konferencji Luis Enrique, który był bardzo krytyczny wobec swoich podopiecznych. Teraz Barça musi znaleźć odpowiednie rozwiązanie, jeżeli wciąż pragnie walczyć o puchar Ligi Mistrzów. Remontada z Juventusem nie będzie niczym łatwym, a drużyna Enrique będzie potrzebowała kolejnego historycznego występu, aby awansować do półfinałów.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
konto usunięte

Bartomeu i spółka niszczą Barcę. Zniszczyli La Masię. Skupujemy szrot za ciężkie miliony. Ilu młodych ze szkółki weszło do składu od odejścia Pepa?

Ryba psuje się od głowy. Bez zmian systemowych stajemy się klubem typu Real - kupujemy i kupujemy, a nie szkolimy.

@LM10LS9NJ11: No a real zaczął właśnie swoja młodzież próbować, powoli zamieniają sie rolami?:)
« Powrót do wszystkich komentarzy