Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:00  ·  Presezon   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Robert Fernández: Niektórzy zawodnicy potrzebują więcej czasu od pozostałych

 2 kwietnia 2017, 23:27

 Majerr

Źródło: Marca

 12 komentarzy

Po zakończeniu zwycięskiego meczu z Granadą Robert Fernández pozytywnie ocenił postawę drużyny na Los Cármenes i przyznał jednocześnie, że Andre Gomes musi poprawić swoją grę.

– Na końcowych metrach brakowało nam szczęścia, jednak graliśmy bardzo dobrze. Każdy mecz niesie za sobą pewne trudności, ponieważ naprzeciw staje inny zespół. Jakakolwiek kontra rywala czy też nasze rozkojarzenie mogą przysporzyć problemów. Zespół rozegrał świetny mecz. Gdyby udało nam się strzelić jedną bramkę więcej w pierwszej połowie, wówczas całkowicie kontrolowalibyśmy drugą część spotkania.

– Mam nadzieję, że kontuzja Rafinhi nie jest poważna. Nie znam szczegółów. Mam nadzieję, że to nic wielkiego, ponieważ to ważny dla nas piłkarz.

– Paco nie jest skrzydłowym, jednak widząc to, jak dzisiaj zagrał, być może jest w stanie dać wiele zespołowi na tej pozycji. Zdobył bramkę, a później asystował. Ważne jest to, aby piłkarze wnosili coś w miejscach, w których potrzebuje ich drużyna. Czasem trzeba podjąć takie decyzje, aby ludzie z zewnątrz myśleli, że wybrano niewłaściwego zawodnika, jednak Paco wniósł do zespołu bardzo pozytywne rzeczy.

– Cieszy mnie wynik i postawa zespołu. Paco potrzebuje goli, to nie ulega wątpliwości. Koniec końców ważne jest to, abyśmy grali dobrze. Wtedy nowi zawodnicy mają ułatwioną sytuację, gdyż zyskują na pewności.

– Pewne rzeczy Andre Gomes wykonał dobrze, a z innymi nie poradził już sobie tak dobrze. Ma bardzo dobre warunki. Zawsze oczekujemy od niego wiele dobrego. On może wnieść wiele, jednak są ludzie, którzy potrzebują więcej czasu od pozostałych. Andre miał swoje okazje i z pewnością będzie je mieć. Taki zawodnik jak on może grać na wielu pozycjach. Uważam, że na boisku musi odnaleźć znacznie więcej pewności siebie. Być może jest zawodnikiem, który potrzebuje najwięcej pewności siebie, ponieważ najciężej jest mu wejść do drużyny.

– Do samego końca będziemy walczyć o mistrzostwo. Dopóki będą szanse, my będziemy naciskać z wszystkich sił. Pojawią się okazje, ponieważ dojdzie do bezpośrednich starć pomiędzy drużynami walczącymi ze sobą o najwyższe cele. Z każdym meczem szanse są mniejsze, jednak wciąż pozostają bezpośrednie spotkania.

Udostępnij:

Komentarze (12)

Gorące tematy