Messi może zostać ukarany za obrazę sędziego liniowego

Ola

28 marca 2017, 09:29

Marca, Ole

49 komentarzy

FIFA otworzyła postępowanie dyscyplinarne przeciwko Leo Messiemu, który w trakcie meczu z Chile obraził sędziego liniowego. Kapitan reprezentacji Argentyny może zostać ukarany, choć jego występ w pojedynku z Boliwią raczej nie jest zagrożony.

Postępowanie rozpoczęło się w poniedziałek po południu, kiedy AFA otrzymała list od Komisji Dyscyplinarnej FIFA. Według tego organu Messi miał użyć w kierunku sędziego liniowego słów uchodzących za „obraźliwe, wulgarne i sprośne”. AFA w odpowiedzi podkreśliła, że brakuje wystarczających dowodów, aby stwierdzić, iż kapitan zespołu użył nieodpowiednich słów.

FIFA jednak poprosiła argentyńską federację o więcej informacji. Skonsultowano się nawet z czterema arbitrami, którzy prowadzili spotkanie na Monumental. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że nie słyszeli nieodpowiednich słów ze strony Messiego. W każdym razie FIFA powołała się na artykuł 77., według którego „komisja dyscyplinarna ma prawo ukarać zawodnika, jeśli sędziowie nie stwierdzili agresji werbalnej”.

AFA musi do dzisiaj przedstawić wszystkie dowody w tej sprawie. „Sądzę, że Messi zagra z Boliwią. Nie widzę zbyt wielu argumentów, aby go zawieszono. FIFA jest bardzo drobiazgowa. To wszystko jest bardzo dziwne”, wyjaśnił Armando Pérez, prezes Komisji Normalizacyjnej AFA.

Zdaniem argentyńskiego dziennika Ole nie można wykluczyć, że Messi zostanie zawieszony, choć najbardziej prawdopodobne wydaje się zastosowanie kary finansowej.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jak nikt tego nie slyszal to kto zapisał?:)
« Powrót do wszystkich komentarzy