Nowe Mini Estadi zostanie nazwane na cześć Johana Cruyffa

Majerr

25 marca 2017, 11:47

Mundo Deportivo

31 komentarzy

Na uroczystości związanej z uczczeniem pamięci Johana Cruyffa w pierwszą rocznicę jego śmierci FC Barcelona poinformowała, jakie podejmie kroki w celu oddania hołdu jednej z najważniejszych postaci w historii klubu.

FC Barcelona poinformowała, że w porozumieniu z rodziną zmarłego 24 marca 2016 roku Johana Cruyffa postanowiono nazwać nowe Mini Estadi na cześć holenderskiej legendy Barçy. Nowe Mini Estadi przyjmie tym samym nazwę Estadi Johan Cruyff.

Oprócz tego wiceprezydent FC Barcelony Jordi Cardoner poinformował o dwóch pozostałych inicjatywach, mających na celu uczczenie pamięci legendarnego Johana Cruyffa. Cardoner ogłosił, że w nowym Espai Barça zostanie postawiony pomnik byłego piłkarza i trenera FC Barcelony. Wiceprezydent Barçy przekazał również, że FC Barcelona złoży petycję do władz miasta Barcelony z prośbą o zmianę nazwy ulicy, na której znajduje się siedziba katalońskiego klubu. Barça pragnie, aby ulica Aristides Mallol otrzymała nazwę ulicy Johana Cruyffa.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Dużo osób chciało żeby to Camp Nou po modernizacji zostało nazwane na cześć Cruyffa, ale to wiadome, że nowy stadion będzie musiał mieć nazwę sponsora.
Super pomysł z nazwą ulicy!
« Powrót do wszystkich komentarzy