Gole Messiego, Neymara i Denisa Suáreza w meczach reprezentacji [WIDEO]

24 marca 2017, 08:00

FCBarcelona.cat

66 komentarzy

W nocy odbyły się kolejne mecze w eliminacjach mistrzostw świata w strefie Ameryki Południowej. Ważne zwycięstwa odniosły Brazylia i Argentyna, a do siatki trafiali Neymar i Leo Messi. Z kolei w spotkaniu towarzyskim reprezentacji Hiszpanii do lat 21 gola zdobył Denis Suárez.

Urugwaj – Brazylia 1:4

Dość niespodziewanym wynikiem zakończyło się starcie na szczycie pomiędzy Urugwajem a Brazylią. Goście wygrali aż 4:1, mimo że Urugwajczyków na prowadzenie już w 10. minucie wyprowadził Cavani, wykorzystując rzut karny. Później jednak hat-trick zanotował bohater meczu Paulinho, a jedną bramkę (na 1:3) dołożył Neymar, który pięknym uderzeniem przelobował golkipera drużyny gospodarzy. Ponadto napastnik Barçy zanotował asystę przy golu na 1:1. Luis Suárez nie wystąpił w tym meczu z powodu nadmiaru żółtych kartek.

Argentyna – Chile 1:0

Leo Messi poprowadził swoją drużynę do zwycięstwa w rozgrywanym w Buenos Aires spotkaniu przeciwko Chilijczykom. W 15. minucie napastnik Barçy wykorzystał rzut karny na wagę trzech punktów, które są dla Argentyńczyków bezcenne w kontekście awansu na mundial w Rosji. Chilijczycy, w barwach których wystąpiło dwóch byłych zawodników Barcelony Claudio Bravo i Alexis Sánchez, przez niemal cały mecz starali się doprowadzić do wyrównania, ale bezskutecznie. Najlepszą okazję miał w drugiej połowie właśnie Alexis, jednak piłka po jego uderzeniu z rzutu wolnego trafiła w poprzeczkę.

Leo Messi rozegrał w meczu z Chile pełne 90 minut, podobnie jak Javier Mascherano. Dzięki zwycięstwu Argentyna wróciła na miejsce gwarantujące jej awans na mistrzostwa świata. Obecnie jest trzecia z 22 punktami na koncie i ustępuje Brazylii (30 pkt.) i Urugwajowi (23).

Hiszpania U-21 – Dania U-21 3:1

Z kolei reprezentacja Hiszpanii U-21 mierzyła się w meczu towarzyskim z Danią U-21. Denis Suárez rozpoczął to spotkanie na ławce rezerwowych i pojawił się na boisku w 60. minucie, zastępując Oyarzabala. Pomocnik Barçy wykorzystał otrzymaną od Alberta Celadesa szansę i ustalił wynik meczu na 3:1.

Ktoś mi wytłumaczy dlaczego Suarez nie grał?

@cules_since95: "Luis Suárez nie wystąpił w tym meczu z powodu nadmiaru żółtych kartek."