Sergi Roberto: Unzué byłby dobrym trenerem dla Barçy

Łukasz Lewtak

23 marca 2017, 23:01

AS

31 komentarzy

W wypowiedzi dla katalońskiej TV3 Sergi Roberto stwierdził, że Juan Carlos Unzué byłby dobrym trenerem dla Barcelony. Kataloński obrońca przychylnie spogląda na możliwość objęcia posady szkoleniowca Blaugrany przez obecnego asystenta Luisa Enrique.

– Byłby to sposób na podtrzymanie filozofii klubu. Mamy z nim bardzo dobre relacje. Mimo że teraz pracuje nad strategią, zawsze daje nam swoje notatki i doradza. Myślę, że byłby dla nas wspaniałym trenerem – powiedział o Unzué Sergi Roberto.

Obrońca Barçy uważa, że aby być szkoleniowcem Barçy, koniecznie trzeba „mieć dobre stosunki z zawodnikami” i „wiedzieć, jak funkcjonuje klub”. Zdaniem Sergiego Roberto Unzué ma obie te cechy, dlatego jest dobrym kandydatem do zastąpienia Luisa Enrique, który ogłosił już, że po zakończeniu tego sezonu odchodzi z Barcelony.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

O nie! Zawodnicy Barcy zrobili celowy ruch skierowany przeciwko swoim kibicom! Każdy kto ogląda mecze przecież wie, że Unzue jest fatalnym trenerem. A ci złośliwi i nieświadomi zawodnicy go popierają! Co oni mogą wiedzieć!? Znają go czy co?
Przecież tu trzeba NAZWISKA! A kto zna Unzue!? Parodia...
Proponuję się wstrzymać bo to przede wszystkim sztab musi mieć plan na drużynę. Mam wrażenie że gdyby Unzue wygrał np "tylko" CdR to byłby bardziej krytykowany niż Sampaoli który nie wygrał by nic.
Wiem że w futbolu każdy chce głośnych nazwisk głównie po to żeby samemu się lepiej poczuć przed kibicami innych drużyn. "Mamy znane nazwiska więc jesteśmy wielkim klubem". Dajmy działać naszemu sztabowi a wstępnie oceniać ich możemy w czerwcu 2018r.

@nabial: Bredzisz. Problem polega na tym ze zarząd od początku konsekwentnie idzie linią najmniejszego oporu; myślę że to zarząd urabia w tej chwili grunt pod wybór Unzue ustami zawodników... Co więcej, wydaje się że od początku nie było planu A,B,C tylko plan Unzue a jacyś inni kandydaci to była tylko i wyłącznie zasłona dumna :P Tą kwestię wyjaśnił definitywnie Sampaoli mówiąc ze nawet nie podjęto próby kontaktu z nim.

@Atteagen: Zgadzam się, Unzue wydaje się być już od dawna wybrany kwestia tylko oficjalnej informacji

@Atteagen: Jak lykasz każda plote, bo gazetka napiszę Ci o jakimś tam Sampolim to potem masz wielkie oczekiwania.
Trenera bronią wyniki a te zarząd.

@Atteagen: No właśnie to co pisałem - zawodnicy wypowiadają się dobrze o Unzue bo jest to wielki spisek zarządu, żeby forsować swojego kandydata. A Barcelonie potrzeba przecież kogoś z zewnątrz kto wstrząśnie zespołem. Sampaoli jest teraz trenerem o którym mówi się w mediach bo miał dobrą rundę jesienną z Sevillą. Też uważam, że jest ciekawym trenerem ale broń boże nie jest jedyną opcją.
Nie było kontaktu bo może zarząd już zdecydował i prowadzi z Unzue rozmowy nad kadrą na przyszły sezon.
Nie twierdzę, że jest on doskonałą opcją bo tego nie wiemy ale nie wiemy również jak sprawdził by się każdy inny trener. Tam są ludzie mądrzejsi od nas i oni zdecydują.
Mnie wkurza płakanie już teraz bo "nie dzwonili do Sampaolego, jak my zdobędziemy tryplet za rok ;(".
« Powrót do wszystkich komentarzy