Robert Fernández: To ja wybiorę nowego trenera

Łukasz Lewtak

21 marca 2017, 12:42

AS

61 komentarzy

Dyrektor sportowy FC Barcelony Robert Fernández udzielił wywiadu dla stacji radiowej Cadena SER, w którym m.in. podkreślił, że to on zdecyduje o tym, kto zastąpi Luisa Enrique na stanowisku trenera Barçy.

Trener: „Przed nami wiele ważnych wyzwań i przyjdzie czas na podjęcie decyzji. Mówię to z pełnym spokojem. Jesteśmy w dobrej sytuacji we wszystkich rozgrywkach, mamy szanse w lidze. W futbolu potrzebne są wyniki, a to wymaga spokoju. O tym, kto zostanie nowym trenerem, zdecyduję ja. Usiądę do rozmów z prezydentem, ale wybór będzie należał do mnie”.

Kontrakt: „To mnie nie martwi. Moja umowa zawsze pozostanie do przedłużenia na końcu. Wcześniej trzeba załatwić wiele spraw”.

DNA Barçy: „Od czasów Cruyffa przyjęto pewien sposób gry. Po Venablesie i Aragonésie była to wielka rewolucja. To zaczęło się tutaj i potem rozszerzyło. Szukamy gry piłką, płynnego przechodzenia przez linie pressingu. Mamy bardzo dobrych technicznie zawodników. Ta idea, którą trudno było wcielić w życie, była poprawiana wraz z upływem lat i klub wygrał dzięki temu wiele trofeów. Poza tym zdobyliśmy zaufanie ludzi. Niektórzy nie kibicują Barçy, ale lubią oglądać jej grę. Stylu nie będziemy negocjować z nowym trenerem”.

Unzué: „Bardzo dobrze zna klub, szatnię i systemy. Jest przygotowany, wie, gdzie się znajduje. Nie odważyłbym się powiedzieć, że będzie to zależało od zdobytych trofeów. Widzę, że drużyna jest spokojna. Wiele jest w grze i praca idzie dobrze”.

Valverde: „Byliśmy razem w Barçy przez dwa lata. Jego drużyny rozgrywają bardzo dobre sezony, nie chodzi tylko o Athletic. To dobry trener. Chcę jednak podkreślić, że teraz są ważniejsze sprawy niż wybór szkoleniowca”.

Luis Enrique: „Zdecydował, że nie zostanie. Chcę, żeby odszedł jako mistrz, bo na to zasługuje. Zawsze podobało mi się jego zachowanie. Ma świetną osobowość. Poprzeczka jest zawieszona bardzo wysoko, ale jest bardzo dobry. To, co drużyna zrobiła w tej dekadzie, jest fantastyczne”.

Letnie okienko: „Zeszłego lata sprowadziliśmy wielu piłkarzy. W tym roku tak nie będzie. Nie będzie takiego ruchu”.

Verratti: „Przeprowadzenie jego transferu nie jest prostą sprawą”.

Bellerin: „Jest młody, interesujący i bardzo dobrze gra w Arsenalu”.

Barça B: „Na pewno niektórzy trafią do pierwszej drużyny. Tego lata pojawią się pewne nazwiska. Rok temu mówiłem, że nie ma możliwości, aby awansowali, ale wkrótce zobaczymy”.

Messi i Iniesta: „Zawsze mówiłem, że Messi przedłuży umowę. Wszystko to, co mu się przydarza, martwi nas wszystkich. Iniesta również przedłuży kontrakt, ale w swoim czasie. Nie wyobrażam sobie Barçy bez Iniesty, a on nie widzi się poza Barçą. Jestem pewien, że obaj przedłużą umowy”.

Odejścia: „Nie wiem, ilu piłkarzy odejdzie”.

Rafinha: „Nie jest na sprzedaż, nie rozważamy jego odejścia. Wiele pojawiających się informacji nie jest prawdziwych. Już rok temu mówiono, że nie zostanie…”.

Thiago: „To dobry piłkarz. Tego typu zawodnicy zawsze są mile widziani w Barçy, ale Thiago ma ważny kontrakt”.

Umtiti: „Od początku grał dobrze. Zbieraliśmy o nim informacje od 2011 roku. Szczerze mówiąc, nie znałem go dobrze. Zebraliśmy 27 raportów na jego temat”.

Andre Gomes: „Potrzebuje czasu. Dobrze radzi sobie w grze obiema nogami. Jeśli nie byłby dobry, nie grałby tyle. Może występować na tylu pozycjach, że jeszcze nie znalazł tej najlepszej w Barçy. Tutaj takie sytuacje się zdarzają. Musimy mu pomóc, jak tylko możemy”.

Paco Alcácer: „Mamy Suáreza, więc grał tyle, ile mógł. Zawsze trzeba mieć napastnika na ławce. Mamy szczęście, że Luis od długiego czasu nie doznał kontuzji. Ze względu na to, co wnosi do drużyny, Suárez jest najlepszy na świecie”.

Allegri: „Nie złożyliśmy mu żadnej oferty”.

Griezmann: „To wspaniały zawodnik”.

Deulofeu: „Mamy możliwość odzyskania go i uważnie śledzimy to, co się dzieje. Został powołany do reprezentacji po dobrych występach w Milanie. Możemy zapłacić 12 milionów i ściągnąć go z powrotem”.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Najlepszy byłby Francesco Smudini.Ta myśl szkoleniowa,ten polot,ta kultura wypowiedzi.W końcu nie byle kto prowadzi reprezentacje Polski,a jemu się to udało więc jest jeszcze dodatkowy wątek przemawiający za tym wybitnym szkoleniowcem.To jedyny sensowny wybór i chyba do wzięcia.
« Powrót do wszystkich komentarzy