Emery: Porażka z Barceloną to był wypadek

21 marca 2017, 15:39

Sport

34 komentarze

Trener PSG Unai Emery pochwalił zawodników swojej drużyny za szybkie podniesienie się po klęsce na Camp Nou. Zdaniem Hiszpana zespół udowodnił, że porażka z Barceloną była tylko wypadkiem przy pracy.

PSG pokonał w niedzielę Olympique Lyon 2:1, więc paryska drużyna odniosła dwa zwycięstwa z rzędu po wyeliminowaniu przez Barçę w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Podopieczni Emery’ego utrzymują tym samym nadzieje na mistrzostwo Francji, choć liderem tabeli wciąż jest Monaco.

Emery docenia znaczenie ostatniego zwycięstwa z Lyonem. - Po trudnych pierwszych minutach zaczęliśmy grać lepiej od rywali i naciskaliśmy, żeby pokonać drużynę, która gra bardzo dobrze. Wymagania postawione przez Monaco są bardzo wysokie, więc ważne było, żeby zwyciężyć w tym starciu. Uczestniczymy jeszcze w trzech ważnych rozgrywkach: Ligue 1, Pucharze Francji i Pucharze Ligi Francuskiej.

Ponadto trener PSG odniósł się do pozytywnej passy jego zespołu, którą przyćmiła porażka z Barceloną. - Jeśli weźmiemy pod uwagę ostatnich dziewiętnaście meczów po zimowej przerwie, drużyna wygrała szesnaście z nich, dwa zremisowała i tylko jeden przegrała. Pokazaliśmy, że klęska na Camp Nou to był wypadek, a zespół prezentuje się dobrze.

Wygrana z Barceloną 4:0 to był wypadek.