MD: Qatar Airways oficjalnymi liniami lotniczymi FC Barcelony

Ola

2 marca 2017, 16:36

Mundo Deportivo

10 komentarzy

Relacje FC Barcelony z Qatar Airways nie zakończą się wraz z wygasającą w czerwcu umową sponsorską. Jak donosi Mundo Deportivo, katarskie linie będą oficjalnymi liniami lotniczymi klubu przez najbliższe cztery lata. Na mocy tego porozumienia Barça otrzyma 50 milionów euro.

Zanim poinformowano, że Rakuten zostanie nowym sponsorem głównym FC Barcelony, kataloński klub długo negocjował z Qatar Airways. Obie strony były zgodne co do możliwości dalszej współpracy, nawet w innej formie niż dotychczas. Najbardziej oczywistym i prostym rozwiązaniem jest ogłoszenie Qatar Airways oficjalnymi liniami lotniczymi klubu.

W połowie grudnia Mundo Deportivo informowało, że dyrektor generalny katarskiej spółki Akbar Al Baker otwarcie mówił o chęci kontynuowania współpracy z Barceloną. Wszystko wskazuje na to, że wkrótce poznamy szczegóły nowego porozumienia. Umowa na nowych warunkach ma obowiązywać od lipca 2017 roku przez kolejne cztery lata. Na jej mocy Barça otrzyma 50 milionów euro.

Kwota ta nie jest jeszcze potwierdzona, ale jest dość wiarygodna. Negocjacje rozpoczynały się od 12 milionów euro, a ostatecznie osiągnęły wspomniany wyżej poziom. Katarczykom nie tylko zależy na tym, by wizerunek Barçy nadal był obecny na samolotach, ale chcą oni również, aby firma wciąż była widoczna w klubie, z którym współpracuje od siedmiu lat.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

No to już od przyszłego sezonu będziemy duuużo zgarniać kasy ;)

12,5 od Lini lotniczych 10 od Beco...a jeszcze Nike i Rakuten....To wszystko daje prawie 200 mln Euro :O
konto usunięte

Uffff przynajmniej mamy pewnosc, ze nikt ich nie zestrzeli... swoich samolotow nie ruszaja :)

Na mocy umowy Barca otrzyma 50 milionów euro. W artykule brakuje jedynie sprecyzowania, że będzie to kwota łączna którą Barcelona otrzyma w przeciągu 4 lat, a nie co roku. Przekazując takie info warto doprecyzować.

Katar ma najlepsze linie lotnicze na świecie i to zdecydowanie. Jeśli umowa na takich warunkach by przeszła to byłaby bomba.

Nie no szacuneczek za to.

50 mln? Czyżby Bartomeu w końcu aby raz coś załatwił porządnie?

Kosmos. Jeśli taka umowa doszłaby do skutku, to byłby to po prostu... kosmos.

Wie ktoś czy inny klub otrzymuje kase od swoich linii lotniczych i jak tak to ile?