Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:00  ·  Presezon   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Garitano: Klęska Barçy z PSG to dla nas dobra wiadomość

 17 lutego 2017, 15:15

 Dariusz Maruszczak

Źródło: Sport/AS

 27 komentarzy

Trener Leganés Asier Garitano uważa, że klęska Barcelony z PSG może pomóc jego drużynie w kontekście niedzielnego spotkania z Blaugraną na Camp Nou.

W wywiadzie dla dziennika AS Garitano wyraził swój optymizm przed tym pojedynkiem, mimo kiepskiej passy swojej drużyny, która nie potrafi wygrać meczu od 21 listopada. - Klęska Barcelony w meczu z PSG jest dobra dla Leganés. Z pewnością nastrój w drużynie Barçy nie jest obecnie najlepszy i granie przeciwko nam nie będzie jej teraz służyć. Nasze nastroje też nie są dobre. Lepiej więc, że zagramy z Barceloną po jej klęsce, niż gdyby wygrała w Paryżu 3:0.

Garitano był jednak bardzo ostrożny, wypowiadając się na temat Luisa Enrique. - Wynik może zmienić postrzeganie trenera, który wygrał wszystko, a pod jego wodzą drużyna grała niesamowitą piłkę. Tak właśnie jest w tak wielkich drużynach.

Trener Leganés wyjaśnił również, że celem jego zespołu będzie zdobycie na Camp Nou nie jednego punktu, a trzech. - Celem jest sięgnięcie po trzy punkty. Jeśli nie będziemy w ten sposób podchodzić do meczu, nie zdobędziemy nawet jednego punktu. Wiemy, jakie trudności mają drużyny, które przyjeżdżają na Camp Nou po remis.

Garitano uważa, że nieobecność Sergio Busquetsa nie wpłynie na Barcelonę. - Są najlepsi na świecie, mogą wystawić wielu innych zawodników. W Barçy nie muszą martwić się nieobecnością jednego z nich, czy będzie to Busquets, czy ktoś inny. Mają w składzie piłkarzy o wielkich możliwościach.

Udostępnij:

Komentarze (27)

Gorące tematy