Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:00  ·  Presezon   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Komisja Apelacyjna podtrzymuje żółtą kartkę dla Luisa Suáreza

 17 lutego 2017, 09:40

 Ola

Źródło: Sport

 15 komentarzy

Komisja Apelacyjna RFEF odrzuciła odwołanie złożone przez Barcelonę w sprawie drugiej żółtej kartki otrzymanej przez Luisa Suáreza w rewanżowym meczu półfinału Pucharu Króla z Atlético Madryt. Tym samym zostało podtrzymane zawieszenie zawodnika na jedno spotkanie przez Komitet ds. Rozgrywek.

Przypominamy, że w tamtym spotkaniu Urugwajczyk otrzymał dwie żółte kartki, a w konsekwencji – czerwoną. Pierwsze upomnienie miało miejsce w 86. minucie za „przewrócenie rywala w walce o piłce”, a drugie - dwie minuty później za „uderzenie ramieniem przeciwnika w nierozważny sposób w trakcie walki o piłkę”. W protokole arbiter napisał również, że Luis Suárez „po otrzymaniu czerwonej kartki znacząco opóźniał zejście z boiska, pomijając instrukcje sędziego”.

Dalej można przeczytać: „po zejściu z murawy pozostał na schodach prowadzących do tunelu, obserwując mecz do końca, pomimo że czwarty arbiter wielokrotnie powtarzał mu, iż powinien udać się do szatni. Zawodnik ponownie zignorował instrukcje sędziego”.

Dwa dni później nałożono na niego mecz zawieszenia „za podwójne upomnienie od sędziego za niebezpieczną grę i w efekcie czerwoną kartkę z dodatkową grzywną w wysokości 350 euro dla klubu i 600 euro dla piłkarza”.

FC Barcelona złożyła odwołanie do Komisji Apelacyjnej, aby ta anulowała drugą żółtą kartkę Urugwajczyka. Organ odpowiedział następująco: „odwołanie nie może zostać przyjęte, ponieważ dołączone nagranie wideo wskazuje jasno na sytuację odwrotną niż przedstawiana w odwołaniu”.

„Ukarany zawodnik ewidentnie uderzył przeciwnika w twarz, podnosząc swoje lewe ramię i trafiając go łokciem. Co za tym idzie, dowód wzmacnia domniemanie wiarygodności i pewności protokołów sędziowskich i narzuca odrzucenie odwołania”, dodaje Komisja Apelacyjna.

W związku z zawieszeniem Luis Suárez nie zagra w finale Pucharu Króla przeciwko Deportivo Alavés.

Udostępnij:

Komentarze (15)

Gorące tematy