Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:00  ·  Presezon   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Daily Mirror: Koeman wśród kandydatów do zastąpienia Luisa Enrique

 17 lutego 2017, 11:29

 Dariusz Maruszczak

Źródło: Sport

 156 komentarzy

Brytyjski dziennik Daily Mirror donosi, że wśród kandydatów do zastąpienia Luisa Enrique znajduje się Ronald Koeman, który obecnie prowadzi Everton. Holender jest historyczną postacią dla Barcelony i pomógł jej w zdobyciu pierwszego Pucharu Mistrzów, strzelając gola w meczu finałowym z Sampdorią.

Zgodnie z informacjami Daily Mirror dyrektorzy Barcelony rozważają też możliwość zatrudnienia Jorge Sampaoliego, Ernesto Valverde, Eusebio Sacristána i Mauricio Pochettino, który zajmuje z Tottenhamem trzecie miejsce w Premier League. Wydaje się jednak, że to Sampaoli ma pewną przewagę nad pozostałymi kandydatami.

Agent Franka de Boera Guido Albers, który do niedawna był również przedstawicielem Koemena, podsycił spekulacje w ubiegłym tygodniu, gdy powiedział portalowi TuttoMercatoWeb.com, że de Boer nie znalazł się na liście kandydatów na trenera Barçy, ponieważ prowadzi na niej Ronald Koeman. Albers stwierdził także: „Frank jest częścią historii Barcelony, ale myślę, że klub ma w planach zatrudnienie innego trenera, jak np. Koemana”. Sam de Boer wyznał później, że trenowanie Barçy byłoby dla Koemena spełnieniem marzeń i obecny szkoleniowiec Evertonu z pewnością zaakceptowałby ewentualną propozycję.

Bolesna porażka we wtorkowym meczu z PSG doprowadziła do wielu spekulacji na temat przyszłości Luisa Enrique w Barcelonie. Wiele wskazuje na to, że Lucho może opuścić klub po zakończeniu sezonu, kiedy to kończy się jego kontrakt z Barçą.

Udostępnij:

Komentarze (156)

Gorące tematy