Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:00  ·  Presezon   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Mascherano: Barça i Messi są jak małżeństwo

 16 lutego 2017, 17:45

 Julia Cicha

Źródło: Mundo Deportivo

 22 komentarze

Javier Mascherano udzielił wywiadu dla najnowszego numeru magazynu Barça. Rozmowa z obrońcą zostanie również pokazana w formie programu telewizyjnego w Barça TV. Argentyńczyk opowiedział m.in. o Leo Messim.

Zapytany o wpływ barcelońskiej "dziesiątki" na jego decyzję o przejściu do FC Barcelony, Mascherano odpowiedział: − Messi wygrał już wcześniej Złotą Piłkę, był nominowany do kolejnej. Na pewno wpływ miało na mnie to, że przechodziłem do bardzo dobrej drużyny. Zaryzykowałem i wyszło mi to na dobre.

− Messi jest niezastąpiony, ale reszta już nie. Leo jest wyjątkowy. Mówimy o najlepszym zawodniku w historii tego sportu i tego klubu. Uważam, że błędem jest myślenie, że gdy ktoś odchodzi z Barçy, klub cierpi. Klub jest większy od każdego trenera czy zawodnika, oprócz Leo, i trzeba to zaakceptować – powiedział Mascherano.

− Leo i Barça są jak małżeństwo, które jest szczęśliwe od wielu lat i może być też w przyszłości. Nie widzę powodów do rozwodu, ponieważ obie strony zyskują na obecnej sytuacji. Nie wyobrażam sobie Leo grającego w innej drużynie na tym poziomie – dodał Argentyńczyk.

− Oddanie Messiemu opaski kapitańskiej w reprezentacji nie było kwestią szczodrości. Tak trzeba było zrobić, to najlepsze wyjście dla wszystkich. Musieliśmy zacząć nowy etap, a Leo był wtedy naszym liderem. Jest symbolem argentyńskiej piłki na świecie – podkreślił obrońca.

Udostępnij:

Komentarze (22)

Gorące tematy