Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:00  ·  Presezon   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Porażka w dwumeczu z PSG pozbawi Barçę sporej sumy pieniędzy

 16 lutego 2017, 15:15

 Majerr

Źródło: Mundo Deportivo

 36 komentarzy

Odpadnięcie już w 1/8 finału tegorocznej edycji Ligi Mistrzów będzie dla Barçy sporym ciosem nie tylko sportowym, ale także finansowym, gdyż Katalończycy stracą w ten sposób spore pieniądze, które zawsze od sezonu 2007/08 pojawiały się w klubowej kasie.

29 października zgromadzenie delegatów zaakceptowało budżet, jaki został przedstawiony przez władze FC Barcelony na 2017 rok. Jak co roku Katalończycy uwzględnili w nim przychody związane z dotarciem zespołu do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Tym samym wyliczono, że przychody w sezonie 2016/17 wyniosą 695 milionów euro, zaś wydatki pochłoną 663 mln.

Mundo Deportivo zauważa dzisiaj, że jeśli 8 marca Barça nie dokona remontady, wtedy do klubowej kasy nie wpłynie 6,5 mln euro, jakie otrzyma od UEFA każdy z ćwierćfinalistów. Co więcej do tej kwoty należy dodać pieniądze uzyskane ze sprzedaży biletów meczowych czy praw telewizyjnych do transmisji spotkań. Samo odpadnięcie z PSG będzie oznaczać dla Barçy utratę w sumie niemal 10 mln euro.

Nie można natomiast zapomnieć, że w przypadku porażki w dwumeczu z Francuzami Barça pozbawi się również szansy na podjęcie walki o awans do dalszych faz Ligi Mistrzów. Przypomnijmy, że za występ w półfinałach UEFA płaci każdemu klubowi 7,5 mln euro. Z kolei zwycięzca całego turnieju zgarnia 15,5 mln, a finalista - 11 mln.

W zeszłym sezonie Barça zarobiła 56,552 mln euro za udział w Lidze Mistrzów. Choć Katalończycy nie sprostali w ćwierćfinale Atlético, to spełnili wstępne założenia zarządu Barçy, który, jak już zostało wspomniane, w przychodach zawsze uwzględnia pieniądze otrzymane z tytułu występu drużyny w ¼ finału Champions League.

Na koniec Mundo Deportivo zauważa, że od 2008 do 2013 roku FC Barcelona zawsze docierała przynajmniej do półfinału, dzięki czemu do klubowej kasy wpływało więcej pieniędzy aniżeli zakładano podczas uchwalania rocznego budżetu. Jeżeli chodzi o ostatnie cztery edycje Ligi Mistrzów, dwukrotnie (2013/14 i 2015/16) pierwszy zespół Barçy spełnił założenia zarządu, zaś raz (2014/15) zagwarantował większe przychody z racji sięgnięcia po tytuł. Jeżeli w meczu rewanżowym gracze Luisa Enrique nie odrobią strat z Parc des Princes, obecny sezon będzie pierwszym (biorąc pod uwagę lata 2008-2017), w którym piłkarze Blaugrany nie spełnią wstępnych założeń zarządu klubu.

Udostępnij:

FC Barcelona w Lidze Mistrzów

Wyniki, tabele, statystyki, wszystko co musisz wiedzieć o Lidze Mistrzów!

Komentarze (36)

Gorące tematy