Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:00  ·  Presezon   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Mundo Deportivo: Najważniejsi piłkarze Barçy odbyli rozmowę po porażce z PSG

 16 lutego 2017, 17:01

 Majerr

Źródło: Mundo Deportivo

 50 komentarzy

Mundo Deportivo pisze, że wczoraj najważniejsi piłkarze Barçy spotkali się ze sobą, aby omówić wydarzenia z Parc des Princes i ustalić kierunek działań drużyny.

Wczoraj doszło do dwóch spotkań. O pierwszym z nich, w którym udział wzięli członkowie sztabu szkoleniowego i piłkarze Barçy, informowaliśmy was tutaj. Z kolei na drugim spotkaniu w Ciutat Esportiva zebrali się najważniejsi piłkarze katalońskiej szatni. Zawodnicy ci kontynuowali rozmowę, która rozpoczęła się zaraz po zakończeniu meczu z PSG. Zarówno w trakcie powrotu do Barcelony, jak i wczoraj liderzy drużyny Luisa Enrique dokonywali analizy tego, co wydarzyło się na Parc des Princes. Dziennik pisze, że zastanawiano się nad tym, dlaczego w spotkaniu z Francuzami zespół nie był w stanie zareagować na bramki zdobywane przez gospodarzy.

Jak podaje Mundo Deportivo, istnieje kilka punktów, które różnią piłkarzy i trenera Barçy. Niektóre decyzje asturyjskiego szkoleniowca dotyczące taktyki, systemu rotacji i wyborów personalnych nie zostały zrozumiane przez szatnię. Pada stwierdzenie, że sprawę tych nieporozumień można naprawić, przynajmniej do zakończenia obecnego sezonu. Relacje pomiędzy piłkarzami zostają nienaruszone, czyli wciąż są dobre, jednak nie ma wątpliwości, że wyniki wpływają na samopoczucie zawodników, którzy są świadomi, że nie rozegrali dobrego meczu w Paryżu.

Liderzy zespołu doszli do wniosku, że w tej krytycznej sytuacji należy zewrzeć szyki i nie pozwolić na to, aby na drużynę wpływały opinie z zewnątrz. Stwierdzono, że należy patrzeć przed siebie i nie rezygnować z walki o żaden z pucharów, choć zwycięstwo w dwóch rozgrywkach już teraz jest skomplikowane. Na spotkaniu miało paść zdanie: „musimy dobrze zakończyć sezon, a potem zobaczymy, co się wydarzy”.

Niektórzy z liderów Barçy uważają, że PSG niezwykle skrupulatnie przestudiował grę drużyny, przygotowując się nawet do indywidualnego wyłączenia z gry największych gwiazd takich jak Messi, Iniesta czy Suárez. Z kolei kataloński zespół miał podejść do starcia z Francuzami jak do każdego innego meczu o mniejszym znaczeniu. Problemy Barçy z wyprowadzaniem piłki czy rozgrywaniem w środku pola nie są utożsamiane z obsadą personalną, czym zmartwieni są najważniejsi gracze Blaugrany. Stwierdzono, że nadszedł czas na polepszenie swojej gry i zwiększenie intensywności, ponieważ do końca sezonu wciąż pozostało wiele meczów.

Pierwszy zespół ma zamiar podjąć się wszystkich wymienionych wyżej działań, podczas gdy madryckie media (oraz jeden z przedstawicieli mediów spoza Madrytu) starają się prowadzić kampanię przeciwko Luisowi Enrique. Po meczu z PSG oskarżono Asturyjczyka o agresywne zachowanie względem dziennikarza TV3, choć sama katalońska telewizja zaprzeczyła takiej wersji wydarzeń. Od jakiegoś czasu Lucho otrzymuje kolejne ciosy, których celem ma być zdyskredytowanie szkoleniowca Barçy i doprowadzenie do jego ostatecznego odejścia z ławki trenerskiej.

Tagi:

Klub

PSG

Udostępnij:

Komentarze (50)

Gorące tematy