Nowa ankieta: Czy FC Barcelona powinna domagać się rozegrania finału Pucharu Króla na Bernabéu?

Majerr

8 lutego 2017, 18:46

135 komentarzy

Po wywalczeniu przez FC Barcelonę awansu do finału Pucharu Króla wydaje się, że kolejny raz kibice hiszpańskiego futbolu będą świadkami polemiki związanej z wyborem stadionu, na którym w maju ma odbyć się decydujący pojedynek tegorocznej edycji Copa del Rey.

Wiele wskazuje na to, że nieunikniona jest polemika dotycząca miejsca rozegrania finału Pucharu Króla. Najprawdopodobniej całe zamieszenie, jak co roku, będzie skupione wokół Bernabéu, którego Real nie chce udostępniać na finał, jeżeli gra w nim Barça. Dlaczego jednak już teraz mówimy, że polemika wydaje się czymś nieuniknionym?

Należy wyraźnie zaznaczyć, że po wywalczeniu awansu do tegorocznego finału Pucharu Króla żaden z zawodników, działaczy ani przedstawicieli FC Barcelony nie sugerował, że intencją Barçy jest rozegranie decydującego starcia na Santiago Bernabéu. Mimo to na oficjalnej stronie rozgłośni radiowej Cadena SER możemy przeczytać:

nadciąga zamieszanie. Kolejny raz w centrum dyskusji jest miejsce rozegrania finału Pucharu Króla. Barça, która we wtorek zakwalifikowała się do finału po morderczym spotkaniu z Atlético, ma zamiar poprosić RFEF o rozegranie tego meczu na Santiago Bernabéu. Kataloński klub chce poczekać na swojego rywala, którym będzie Alavés lub Celta, a następnie złożyć formalny wniosek do Federacji, aby zagrać na Bernabéu. Zamiarem Barçy jest to, aby to Federacja przesłała ten wniosek do Realu. W celu uzasadnienia swojej prośby Barcelona użyje argumentu dotyczącego dużej pojemności stadionu Los Blancos, a także zwróci uwagę na rozbudowaną bazę hotelową Madrytu, który będzie mógł przyjąć kibiców.

Po tej informacji, która nie została w jakikolwiek sposób poparta żadnymi faktami, niektóre media sympatyzujące z Realem sugerują, że Barça kolejny raz myśli o rozegraniu finału na Bernabéu. Padają też stwierdzenia, że takiego rozwiązania życzą sobie piłkarze i działacze Barcelony, choć zaznaczmy, do tej pory nikt z katalońskiego klubu w żaden sposób nie dał do zrozumienia, że Blaugrana będzie forsować taki pomysł. Tym samym już teraz próbuje się wywołać polemikę, do której Katalończycy nawet nie zdążyli przyłożyć ręki.

Należy jednak wziąć pod uwagę, że doniesienia Cadena SER mogą się sprawdzić, a Barça rzeczywiście złoży wniosek do RFEF o rozegranie finału na Bernabéu. W tym miejscu chcemy poznać Waszą opinię. Pragniemy zapytać Was, czy kataloński klub powinien domagać się wyboru stadionu Realu na finał Copa del Rey? Waszym zdaniem takie działanie Barçy miałoby sens? A może uważacie, że zarząd klubu powinien skupić się na realnych opcjach, które mają szanse powodzenia? Zachęcamy do oddania głosu w ankiecie i udziału w dyskusji w komentarzach!

Ankieta

Czy FC Barcelona powinna domagać się rozegrania finału Pucharu Króla na Santiago Bernabéu?

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Co to w ogóle za ankieta jest... Barcelona i RFEF nie mają tutaj nic do gadania.
Jeśli to prawda i rzeczywiście Barca będzie się starać o zorganizowanie finału na SB, to się jedynie skompromitują. Cholerna hipokryzja... Już wyobrażam sobie nasze władze klubowe godzące się na CN w wypadku dojścia do finały Realu.
« Powrót do wszystkich komentarzy