Sport: Dziesięć najlepszych wypowiedzi Gerarda Piqué

Majerr

2 lutego 2017, 20:36

Sport

51 komentarzy

W związku z 30. urodzinami Gerarda Piqué kataloński Sport postanowił przypomnieć najlepsze wypowiedzi wychowanka FC Barcelony, który znany jest z tego, że zawsze mówi to, co myśli.

„Dzięki, Kevinie Roldanie! Od ciebie wszystko się zaczęło” – W czerwcu 2015 roku obrońca Barçy wypowiedział te słowa podczas świętowania zdobycia historycznego trypletu. Piqué odniósł się w ten sposób do graczy Realu, którzy po porażce z Atlético 0:4 udali się do klubu, aby świętować z okazji urodzin Cristiano Ronaldo. Na tej imprezie pojawił się piosenkarz Kevin Roldan, który opublikował zdjęcia z piłkarzami Realu na swoich kontach na portalach społecznościowych.

„Arbeloa nie jest moim przyjacielem. Jest znajomym, pachołkiem, lecz nie przyjacielem” – Podczas jednej ze swoich utarczek słownych z Álvaro Arbeloą zawodnik Barçy zastosował grę słów, nazywając piłkarza Realu „pachołkiem” („conocido” to po hiszpańsku „znajomy”, natomiast „cono” to „pachołek”. Piqué umyślnie zrobił wyraźną przerwę w wyrazie „conocido”, aby umniejszyć umiejętnościom gracza Los Blancos ).

„Chciałbym zostać prezydentem Barçy” – W jednym z wywiadów Piqué przyznał, że jego celem po zakończeniu piłkarskiej kariery będzie zostanie prezydentem FC Barcelony.

„Mourinho niszczy hiszpański futbol” – Podczas pobytu José Mourinho w Realu mecze Blaugrany z Los Blancos przeobraziły się w prawdziwą pozasportową wojnę. Środkowy obrońca Barçy, tak jak i większość kibiców, nie miał wątpliwości dotyczących winnego zaistniałej sytuacji.

 „Po mundialu w Brazylii myślałem o porzuceniu futbolu” – W jednym z wywiadów Piqué przyznał, że po zakończeniu sezonu 2013/14 rozważał możliwość porzucenia gry w piłkę. Tamten sezon był dla Gerarda najmniej urodzajny w zdobyte puchary, odkąd Katalończyk powrócił do Barcelony. Zespół Gerardo Martino zdołał sięgnąć jedynie po Superpuchar Hiszpanii, a La Furia Roja szybko pożegnała się z brazylijskim mundialem.

„Półfinał Realu z Juventusem oglądałem w koszulce Buffona. Taki jestem i chcę, aby Real zawsze przegrywał. To sportowa rywalizacja, która trwa od zawsze. Nie zmienią mnie” – Takiej wypowiedzi udzielił piłkarz Barçy, gdy został zapytany o rywalizację w półfinale Ligi Mistrzów w sezonie 2014/15.

„Gwizdy na Bernabéu to dla mnie symfonia” – Przy okazji każdej wizyty na Bernabéu wychowanek Barçy jest obrażany przez kibiców odwiecznego rywala. Piqué jest wygwizdywany i wyzywany, podobnie jak Shakira, lecz cała nienawiść kibiców Realu jest dla Piqué jedynie czynnikiem motywującym.

„To demokratyczny stadion. Możliwość decydowania jest przejawem najwyższego demokratycznego prawa” – Piqué zawsze opowiadał się za możliwością decydowania o losach Katalonii.

„Gram dla Hiszpanii, ponieważ teraz czuję się Hiszpanem. Nie gram dla prestiżu. Mój klub wygrał dwa tryplet i sekstet” – Zawodnik Barçy odpowiedział na rzucane w jego stronę oskarżenia dotyczące tego, że ma nie czuć się Hiszpanem.

„Był tak nadzwyczajnie wyjątkowy, tak różniący się od innych… Dzień, w którym odejdzie, będzie jak dzień śmierci ojca, kiedy syn musi poradzić sobie bez niego. A to będzie kosztować. Czy Barça będzie zawsze zwyciężać? Nie. Będziemy musieli postarać się wytrzymać, aby ponownie zanotować epokę pełną zwycięstw. W dniu, w którym Leo odejdzie, a to się stanie, będzie nam się wydawać, że zostaliśmy nadzy. Nie będzie więcej Leo Messich i nawet tego nie oczekujemy” – Wypowiedź Gerarda Piqué na temat zakończenia kariery Leo Messiego. Kataloński obrońca perfekcyjnie przekazał uczucie, jakie będzie towarzyszyć barcelonismo w dniu odejścia z drużyny Messiego.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Dodałbym więcej jego świetnych wypowiedzi, nawet ta niedawna jest genialna :D
---
Dziennikarz: Trafiliście na mocnego przeciwnika w Copa del Rey. Czy nie życzyłeś sobie kogoś słabszego?

PIQUE: Tak naprawdę to wszystkie słabe zespoły zostały już wyeliminowane.
« Powrót do wszystkich komentarzy